Panorāma

Islande koķetē ar ES?

Panorāma

A.Kaimiņš atzīstas deputāta necienīgā rīcībā

Ko paveikusi traģēdijas izmeklēšanas komisija?

Zolitūdes traģēdijas Saeimas komisijas sēdes būs skatāmas tiešraidē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdes būs atklātas un atsevišķos medijos tās varēs vērot tiešraidē. Tā pirmdien vienbalsīgi lēma komisijas deputāti. Pirmā komisijas darbības mēneša laikā pārsvarā lemts par organizatoriskiem jautājumiem.

Komisija savu darbu plāno dažādos tematiskos blokos, un šobrīd koncentrējas uz būvniecības regulējumu. Kā stāsta komisijas priekšsēdētājs Ringolds Balodis ("No sirds Latvijai"), reālus rezultātus no komisijas var sagaidīt pēc katra bloka izskatīšanas.

„Es domāju, ka mēs orientējamies uz starpziņojumiem, kas varētu būt pēc bloku iziešanas, vai nu pirmais ar otro bloku kopā tiek skatīts, būvniecība un būvniecības kontrole tas varētu būt starpziņojums, ja ne pēc trīs mēnešiem, tad pēc pusgada darba. Un es domāju, ka šādā veidā mēs arī virzīsimies. (..) Kāpēc tas noticis, mēs varam analizēt atsevišķi, bet šeit mēs redzam, ka arī Saeima pieļauj kļūdas, kas tikai vedina uz domām, ka ir nepieciešams rūpīgāk pārvērtēt likumus, kas ir būvniecības normās,” sacīja Balodis.

Uz šodienas sēdi spriest par tālāku sadarbību ar komisiju bija ieradies ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Viņš solīja iespēju robežās sadarboties, gan norādot, ka nevarēs sniegt komisijai informāciju, kas var kaitēt kriminālizmeklēšanas interesēm. Kalnmeiers arī ieteica komisijai rosināt pagarināt pašreiz noteiktos apcietinājuma un izmeklēšanas termiņus, kas lieguši konkrētas personas aizturēt jau uzreiz pēc traģēdijas.

„Bija jautājums, kāpēc mēs uzreiz pirmajā vakarā nesākām apcietināt tās personas, par kurām likums skaidri un gaiši pasaka, ka ir jāuzņemas atbildība par ēku jebkurā situācijā. Nu, ko mēs būtu panākuši, četri mēneši maksimālais – novembrī apcietināt un marta beigās laižam ārā?” sacīja Kalnmeiers.

Lai arī deputāti vienbalsīgi lēma ļaut translēt komisijas sēdes vairākos medijos, skeptiskāki bija sēdē pieaicinātie eksperti. Vairākkārt izskanēja viedoklis, ka, uzklausot cietušo liecības vai pārspriežot informāciju, kas satur personu datus, sēdes tomēr nevarēs būt atklātas. Savukārt sēdē pieaicinātais bijušais Saeimas deputāts un "Maxima" traģēdijā bojāgājuša cilvēka tēvs, Imants Burvis norādīja – apstākli, ka komisijas darbu vēros daļa sabiedrības, deputāti varētu izmantot kā instrumentu sava tēla spodrināšanai. Komisijas vadītājs reālus darba rezultātus aicina vēl pagaidīt un tās darbu raksturo šādi.

"Parlamentārā izmeklēšanas komisija ir tāds kā vēl viens instruments opozīcijai, kas nedzied kopējā stabulē, ko dara koalīcija, ko dara parlamenta vairākums, jo mēs redzam, ka parlamentārajā izmeklēšanas komisijā ir iesaistīti opozīcijas deputāti," sacīja komisijas priekšsēdētājs Ringolds Balodis (NSL).

Komisijas darbs rit jau vairāk nekā mēnesi. Pagaidām tā vienojusies par blokiem, kādos izskatīt pētāmos jautājumus, un nākamajā sēdē, kas paredzēta janvāra vidū, spriedīs, kādus ekspertus labāk piesaistīt.

Ziņojumu par pēc traģēdijas veiktajām izmaiņām likumdošanā sniedza arī Ekonomikas ministrija, bet komisiju tas neapmierināja, un uz nākamo sēdi ministrija aicināta sniegt saprotamāku pārskatu. Šī sēde gan paredzēta tikai janvāra vidū. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti