Panorāma

Rīgas ostā sagaida otro kravas vilcienu no Ķīnas

Panorāma

«Telia Company» atgādina par LMT un «Lattelecom» apvienošanu

Atsākas Zolitūdes traģēdijas iztiesāšana

Zolitūdes traģēdijas lietu cer iztiesāt ātrāk nekā līdzīgu lietu Polijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšanas gaita liecina, ka šo lietu pabeigt izdosies īsākā termiņā, nekā ar līdzīgu gadījumu veicās Polijā. Šādu cerību pauž valsts apsūdzības uzturētājs - prokurors Agris Skradailis.

Daiga Vancāne ir viena no cietušajām Zolitūdes traģēdijā. Nogruvuma brīdī viņa strādāja ēkā. Kopš pirmās tiesas sēdes, kas notika pirms nepilniem diviem gadiem, Daiga izmanto katru iespēju ierasties tiesā, ja vien to ļauj viņas darba grafiks.

“Es gribu zināt, kas šeit notiek tālāk, kā tas viss tiks atrisināts, un beigu beigās, lai vainīgie saņem savu sodu,” saka traģēdijā cietusī.

Daiga uzticas tiesai, vien neizprot, kāpēc ir tik ilgi starplaiki starp tiesas sēdēm. Iepriekšējā sēde notika pirms četriem mēnešiem. Prokurors Agris Skradailis gan norāda – līdz šim iemesli sēžu pārcelšanai bijuši attaisnoti.

Velkot paralēles ar Poliju, kur tiesāja atbildīgos par Katovices izstāžu centra sabrukšanu, prokurors norāda – Zolitūdes process notiekot daudz raitāk. “Redzams, ka [tur] no notikuma dienas, kas bija 2006.gada janvārī, līdz pirmās instances tiesas spriedumam pagāja desmitarpus gadi,” norāda Skradailis.

Prokurora skatījumā viss liecina, ka Zolitūdes traģēdija tiks iztiesāta ātrāk.

Tuvāko sēžu laikā tiesa plānojusi nopratināt četrus ekspertus. Tāpat vēl palikuši daži nenopratināti liecinieki un daži cietušie.

Nākamais etaps būs aizstāvības puse, kam tiks dota iespēja pieteikt savus ekspertus un savus speciālistus. Šo iespēju izmantos arī SIA “Maxima Latvija.”

“Salīdzinājumā ar pārējiem lietas dalībniekiem SIA “Maxima Latvia” pieteikto lūgumu būs daudz mazāk. Daudz mazāk cilvēku mēs lūgsim aicināt, daudz mazāk dokumentu lūgsim pievienot, jo lielākā daļa pierādījumu jau atrodas pie lietas materiāliem,” norāda SIA “Maxima Latvija” aizstāvis Aleksandrs Berezins.

“Tiks dots vārds arī apsūdzētajiem liecību sniegšanai, ja viņi, protams, izmantos šādas savas tiesības sniegt liecības. Un tālāk jau virzās uz debašu pusi,” stāsta Skradailis.

Tiesa otrdien, 17.oktobrī, lēma krimināllietas materiāliem pievienot vairākus dokumentus, tostarp 27 iesniegumus no cietušajiem par daļēju atteikšanos no kompensācijas pieteikuma uzturēšanas. 

Ziņots, ka pēc četru mēnešu pārtraukuma atsākusies Zolitūdes traģēdijas iztiesāšana. Uz tiesu tika saukti eksperti, kas izmeklētāju uzdevumā veica ekspertīzes, lai noteiktu lielveikala sabrukšanas cēloņus. Viens no ekspertiem tiesā norādīja –  pārslodze bija tāda, ka jumts jebkurā gadījumā būtu iegruvis

Lai skatītu apjomīgo lietu par Zolitūdes traģēdiju, kurā zem veikala "Maxima" iegruvušā jumta dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl desmitiem tika ievainoti, tiesa uz pirmo sēdi sanāca pērn 8.decembrī. Sākotnēji tiesā skatīti procesuāli jautājumi, bet pēc vairākiem mēnešiem sākta cietušo un liecinieku nopratināšana.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti