Zolitūdes traģēdijas lietas iztiesāšana atsāksies; iespējams, iesaistīs rezerves tiesnesi

Ņemot vērā, ka viena no Zolitūdes traģēdijas krimināllietas tiesnesēm Dzintra Zemitāne aizvien ir darba nespējā, šīs lietas iztiesāšanai varētu nozīmēt rezerves tiesnesi. Par to ceturtdien, 21. novembrī, preses konferencē paziņoja Pārdaugavas tiesas priekšsēdētāja Adrija Buliņa.

Tiesneses Zemitānes darba nespējas dēļ lietas iztiesāšana nenotiek kopš septembra vidus. Tiesneses slimības dēļ nav notikušas kopumā 20 tiesas sēdes.

Pārdaugavas tiesas priekšsēdētāja ceturtdien paziņoja, ka iepriekš 26. novembrī plānotā tiesas sēde šajā lietā būs. Šīs lietas tiesnese Zemitāne aizvien ir darba nespējā, un, ja viņa līdz tiesas dienai neatgriezīsies, lietu varētu pārņemt rezerves tiesnese Anita Grāvīte. Tas tikšot izlemts līdz sēdes dienai – 26. novembrim.

Pārdaugavas tiesas priekšsēdētāja norādīja, ka lēmums par iespēju nomainīt tiesnesi Zemitāni ar rezerves tiesnesi pieņemts nevis sabiedrības spiediena dēļ, bet gan tāpēc, ka neesot samērīgi vēl gaidīt.

Buliņa norādīja, ka Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšana netiek novilcināta. Tiesneši pauda, ka atsevišķas personas publiskajā telpā mēģina vairot savu pozitīvo publicitāti uz cietušo personu rēķina, tādējādi maldinot sabiedrību.

Tiesnesis Erlens Ernstons
00:00 / 00:40
Lejuplādēt
Viens no Zolitūdes traģēdijas krimināllietas tiesnešiem Erlens Ernstons prognozēja, ka spriedums šajā lietā pirmajā instancē varētu būt 2020. gada pirmajā pusē.

 

KONTEKSTS:

2013. gada 21. novembrī Zolitūdē, iebrūkot lielveikala ''Maxima'' jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. 

Lai skatītu apjomīgo krimināllietu par Zolitūdes traģēdiju, tiesa uz pirmo sēdi sanāca 2015. gada 8. decembrī. Patlaban tiesvedība tuvojas tās noslēgumam. Jūnijā prokurors pabeidza savu debašu runu, apsūdzētajiem lūdzot piemērot maksimālos sodus. Pašlaik notiek tiesas debates, pēc tām sekos sprieduma sagatavošana. Zolitūdes krimināllietu tās lielā apjoma un sarežģītības dēļ skata trīs tiesneši. Vienas tiesneses slimības dēļ vairākkārt atlikta Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšana.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt