Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā mainīs apsūdzības

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā visiem apsūdzētajiem mainīs apsūdzības

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā visiem deviņiem apsūdzētajiem mainīs apsūdzības, trešdien paziņoja prokurori. Tādējādi varētu aizkavēties lietas izskatīšana.

Apsūdzības tiks nolasītas 6. decembrī.

Prokurori jau iepriekš Latvijas Televīzijai stāstīja, ka apsūdzības varētu mainīt. Tagad, pēc tiesu izmeklēšanas, tas arī nolemts, jo lietas iztiesāšanas laikā atklāti jauni fakti.

Krimināllikuma panti, pēc kādiem apsūdzētie būtu saucami pie atbildības, paliks tie paši.

"Katram apsūdzētajam apsūdzībā tiek izklāstīti apstākļi, pie kādiem bija izdarīts šis noziegums. Tā kā tiesas izmeklēšanas laikā ir iegūtas papildu ziņas, tad ir nepieciešamība grozīt celto apsūdzību," skaidroja prokurors Agris Skradailis.

Kurus apstākļus apsūdzībās mainīs, prokurors neatklāj.

Patlaban piecām personām uzrādītas apsūdzības par būvniecības noteikumu pārkāpšanu un nonāvēšanu aiz neuzmanības, trim par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, izraisot smagas sekas, kā arī vienai personai par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu. Trešdien tiesa varēja pabeigt tiesas izmeklēšanu un sākt ilgi gaidītās debates.

"Kāpēc tas bija jāvelk līdz pēdējam brīdim? Pēc tam, es ceru, ka no prokuratūras puses neizskanēs pārmetumi, ka advokāti ir tie, kas novelk procesu. Vai tiešām prokurori to uzzināja pēdējā mēneša vai pēdējās nedēļas laikā, ka viņi to taisās darīt? Manuprāt, tas nav pareizi. Ja jau bija tāda pārliecība, ka grozīs šo apsūdzību, nu kas kavēja to ātrāk darīt? Mēs jau faktiski varējām šodien pabeigt lietu skatīt," teica apsūdzētā Ivara Sergeta advokāts Artūrs Zvejsalnieks.

Prokurori stāsta, ka ātrāk šādu lūgumu tiesai nepieteica tamdēļ, ka vēlējušies dzirdēt visu deviņu apsūdzēto sakāmo. Viņuprāt, lietas skatīšanu tas būtiski neaizkavēs. Apsūdzēto advokāti gan domā citādāk, norādot, ka vajadzēs laiku, lai iepazītos ar jaunajām apsūdzībām.

Iespējams, kādu no lieciniekiem vajadzēs pratināt vēlreiz.

"Man šķiet nedaudz dīvaina valsts apsūdzības uzturētāju pozīcija, jo būtībā visi apsūdzētie jau pirmstiesas procesā ir snieguši ļoti izvērstas liecības. Līdz ar to sastādīt precīzu apsūdzību prokuroriem bija pietiekams laiks. Ja tagad tiek konstatētas kaut kādas neprecizitātes, tad tas rada jautājumu, cik juridiski pamatoti bija šajā lietā celt apsūdzību manam klientam?" norādīja apsūdzētā Andra Gulbja aizstāvis Dmitrijs Skačkovs.

KONTEKSTS:

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā tiesa 31.oktobrī beidza uzklausīt pēdējo divu apsūdzēto liecības. Kopumā deviņu apsūdzēto nopratināšana aizņēma divarpus nedēļas. Visi apsūdzētie turpina noliegt savu vainu.  Apsūdzēto advokāti jau iepriekš izteikušies, ka prokuroru izvirzītās apsūdzības ir nekvalitatīvas.

Lai skatītu apjomīgo lietu par Zolitūdes traģēdiju, kurā zem veikala "Maxima" iegruvušā jumta dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl desmitiem tika ievainoti, tiesa uz pirmo sēdi sanāca 2015.gada 8.decembrī. Sākotnēji tiesā skatīti procesuāli jautājumi, bet pēc vairākiem mēnešiem sākta cietušo un liecinieku nopratināšana.

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzības par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonu pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu kopumā deviņiem cilvēkiem. Pieciem no viņiem prokuratūra izvirzījusi apsūdzības par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā sabruka ēkas daļa, kas izraisīja smagas sekas. Šīs apsūdzības uzrādītas būvinženierim Ivaram Sergetam, ēkas projekta būvekspertīzes veicējam Andrim Gulbim, būvuzraugam Mārtiņam Draudiņam, lielveikala projekta autoram arhitektam Andrim Kalinkam un uzņēmuma "Re&Re" būvdarbu vadītājam Staņislavam Kumpiņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti