Zolitūdes traģēdijas krimināllietā atkārtoti liecināt neierodas bijušais «Maxima» apsargs

Zolitūdes traģēdijas krimināllietas tiesā trešdien, 14. februārī, liecināt atkārtoti neieradās cietušais Igors Vītols, kas 2013.gadā lielveikalā „Maxima” Zolitūdē strādāja par apsargu.

Bijušais „Maxima” apsargs iepriekš tiesas sēdes vairākkārt neapmeklējis slimības dēļ, un trešdien viņa ierašanās bija obligāta.

Vītolu pārstāvošā advokāte Dace Ozoliņa tiesai vairāku gadu garumā iesniegusi dokumentāciju par klienta veselības stāvokli, kas liedzot viņam liecināt.

Pirmo reizi Vītols bija aicināt liecināt 2016.gada sākumā. Tieši viņa liecības uzskatāmas par īpaši svarīgām, jo iepriekš tiesas sēdēs vairāki citi cietušie liecinājuši, ka, iespējams, tieši apsargi apturējuši evakuācijas signalizāciju, to aptinot ar līmlenti.

Advokāte Dace Ozoliņa Vita Anstrate
  “Neieradās un turpina ārstēties. Nu un attiecīgi mans pārstāvāmais to informāciju ir sniedzis,” saka Ozoliņa. “Diemžēl tiesa to nevarēja izvērtēt, jo, ņemot atrašanās vietu Baložu ielā un Baldones ielā, diemžēl kurjers šo informāciju nebija atnesis, taču informācija ir iesniegta. To, ka tiesas administrācija vai personāls nespēj tos dokumentus šurpu turpu atnest, to jau nevar ietekmēt procesa dalībnieki. Tiesa tālāk vērtēs, ko darīt tālāk ar tiem dokumentiem,” bilst advokāte.

  Viņa arī noraida apgalvojumus, ka Vītola liecības ir īpaši svarīgas. “Tās ir manā skatījumā spekulācijas ap viņa īpašajām liecībām. Manā skatījumā viena nabaga cietušā vajāšana, ja tā to var teikt, paliek jau smieklīga. To, ka tā ārstēšanās nebūtu notikusi vai nenotiek, tādas šaubas nav nevienam procesa dalībniekam,” sacīja Ozoliņa.

  Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšana turpināsies nākamajā otrdienā.

  Zolitūdes traģēdija notika 2013. gada 21. novembrī un tajā bojā gāja 54 cilvēki.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti