Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētā Sergeta uzņēmums atzīts par maksātnespējīgu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Būvinženiera Ivara Sergeta, kurš apsūdzēts sabrukušā lielveikala "Maxima" krimināllietā, projektēšanas jomā strādājošais uzņēmums "HND grupa" atzīts par maksātnespējīgu, vēsta “Latvijas Avīze”.

Laikraksts, atsaucoties uz “Lursoft” datiem, vēsta, ka “HND grupa” maksātnespējas process ar Kurzemes rajona tiesas nolēmumu pasludināts šā gada 6.augustā. Par uzņēmuma maksātnespējas administratori iecelta Sanda Kraukle, kura līdz šim plašāku ievērību guvusi, uzņēmuma “Liepājas metalurgs” maksātnespējas procesā pārstāvot vairāku nenodrošināto kreditoru prasījumus par kopējo summu 4,8 miljoni eiro.

Lielākais “HND grupa” kreditors ir bijis Valsts ieņēmumu dienests – “Lursoft” dati rāda, ka septembra sākumā “HND grupas” nodokļu parādi bija 89 459 eiro.

Taču būtisks jautājumus ir par to, vai “HND grupas” maksātnespēja nesamazina traģēdijā bojāgājušo tuvinieku un cietušo izredzes saņemt mantisko kompensāciju arī no šī uzņēmuma.

KONTEKSTS:

Iepriekš Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” vēstīja, ka savulaik “HND Grupu” nolīga izstrādāt nu jau sagruvušā veikala “Maxima” būvkonstrukcijas. Apmēram gadu pēc notikušā “HND Grupas” un tā īpašnieka, būvinženiera Ivara Sergeta, advokāts

noliedza izskanējušās bažas, ka uzņēmums pēkšņi pazudīs.

Gadā, kad notika traģēdija Zolitūdē, būvinženiera Sergeta “HND Grupas” apgrozījums bija lielāks par 300 tūkstošiem eiro. Savukārt 2015.gadā naudas plūsma apstājās. Uzņēmuma apgrozījums bija nulle. Turklāt izveidojies pamatīgs nodokļu parāds. Tika arī arestēta “HND Grupas” manta – bankas kontos esošie daži tūkstoši eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti