Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisiju Saeimā vadīs Balodis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Parlamentārās izmeklēšanas komisiju par Zolitūdē notikušās traģēdijas cēloņiem un turpmākajām darbībām vadīs no partijas „No sirds Latvijai” (NSL) 12.Saeimā ievēlētais Ringolds Balodis.

Uz komisijas vadīšanu pretendēja trīs deputāti, no kuriem Balodi atbalstīja seši komisijas locekļi. Savukārt par Arturu Kaimiņu (Latvijas Reģionu apvienība, LRA) balsoja trīs deputāti, bet par Regīnu Ločmeli-Luņovu ("Saskaņa") – viens.

Tāpat komisija ceturtdien lēma par priekšsēdētāja biedra amatu, uz kuru kandidēja Ints Dālderis ("Vienotība") un Ločmele-Luņova. Ar pirmo balsojumu deputātiem neizdevās izvēlēties priekšsēdētāja biedru, jo katrs no kandidātiem saņēma sešas balsis.

Vēlāk gan „Vienotības” deputāts atsauca savu kandidatūru un šajā amatā ievēlēta Ločmele-Luņova, savukārt Dālderis kļuva par komisijas sekretāru.

Deputāti lūgs komisijas sēdēs piedalīties ģenerālprokuroram vai deleģēt viņa pārstāvi.

Tāpat deputāti nolēma uz izmeklēšanas komisijas sēdi aicināt Rīgas mēru Nilu Ušakovu ("Saskaņa") un bijušo premjeru Valdi Dombrovski ("Vienotība"), informēja Saeimā.

Jau vēstīts, ka šā gada novembrī - teju gadu pēc traģēdijas - Saeimas deputāti atbalstīja parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi par Latvijas valsts rīcību, pārbaudot un izvērtējot pirms gada notikušās Zolitūdes traģēdijas cēloņus. Komisijas galvenais mērķis būs analizēt traģēdijas cēloņus un izstrādāt ieteikumus, lai līdzīgas nelaimes vairs neatkārtotos. Komisija izveidota uz divpadsmit mēnešiem.

Traģēdijas izmeklēšanas komisijā plāno strādāt deputāti Balodis, Kaimiņš, Ločmele-Luņova, Dālderis, Mārtiņš Šics (LRA), Kārlis Seržants (ZZS), Juris Vectirāns (ZZS), Kārlis Krēsliņš (VL-TB/LNNK), Inguna Rībena (VL-TB/LNNK), Zenta Tretjaka ("Saskaņa"), Aleksejs Loskutovs ("Vienotība") un Inguna Sudraba (NSL).

Komisija izveidota uz divpadsmit mēnešiem pēc 36 deputātu pieprasījuma. Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli parlamentārās izmeklēšanas komisijai ir tiesības atbilstoši tam noteiktajam uzdevumam uzaicināt un uzklausīt jebkuru personu, izdarīt revīzijas valdības, pašvaldību un privātajās iestādēs un uzņēmumos, ja tie tieši vai netieši saņem valsts pabalstus, kredītus vai pasūtījumus vai piedalās valsts vai pašvaldību īpašuma privatizācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti