Zolitūdes traģēdijā piesakās arvien jauni cietušie

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Zolitūdes traģēdijas lietā cietušā statusam piesakās arvien vairāk iedzīvotāju, un šobrīd par cietušajiem jau atzīti 213 cilvēki, Latvijas Radio uzzināja Valsts policijā.  

45 no šiem cilvēkiem pieteikuši morālā kaitējuma kompensācijas šajā kriminālprocesā. Vairāki cietušie arī vērsušies tiesā ar civilprasībām.  

„Pašlaik mēs esam aktīvi strādājuši, lai apzinātu visus iespējamos cietušos cilvēkus,” Latvijas Radio norādīja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Viņš pastāstīja, ka policija arī no lieciniekiem cenšas noskaidrot personas, kuras atradās Zolitūdes veikalā „Maxima” traģēdijas laikā.

„Mēs jau esam atzinuši par cietušajiem 213 cilvēkus, no tiem 114 cilvēki ir tuvinieki bojāgājušajiem cilvēkiem, 54 cilvēki ir fiziski cietuši, tiem tika nodarīti dažāda rakstura miesas bojājumi. Tuvākajā laikā vēl mēs esam noskaidrojuši virkni cilvēku, kas atradās veikalā vai veikala tuvumā, esam izsūtījuši viņiem paziņojumu un piedāvāsim iespēju pieteikties kriminālprocesā cietušo statusā,” sacīja Grišins.

Policijas pārstāvis arī stāsta, ka kriminālprocesā piesakās arvien jauni cietušie, pēdējo nedēļu laikā pieteikušies jau vairāk nekā desmit cilvēki. Kopumā 45 cietušie kriminālprocesā ir pieteikuši arī morālā kaitējuma kompensācijas.

Jau izskanējis, ka vairāki cietušie ir arī vērsušies tiesā ar civilprasībām pret vairākiem uzņēmumiem un pašvaldību saistībā  ar „Maxima” ēkas būvniecību un ekspluatāciju.  Viens no cietušo advokātiem ir Aldis Gobzems. Šajās civilprasībās lielākie viena cietušā prasījumi ir 50 miljoni latu jeb 71 miljons eiro. Gobzems uzsvēra, ka šīs summas nav mākslīgi izdomas, bet pamatotas juridiski.

Pirmais no argumentiem ir tas, ka „Maxima” grupas gada peļņa ir aptuveni 50 miljoni latu, „mūsu arguments ir – ja mēs pazaudējam tuvinieku, tad diezgan godīgi noteikt, ka viena gada peļņa ir tas sods”, skaidroja advokāts.

Viņš arī norādīja, ka tuvākā  līdzība ir ar konkurences tiesībām, kad par mazākiem pārkāpumiem, kuru dēļ nav gājuši bojā cilvēki, nosaka sodu līdz 10% no uzņēmuma apgrozījuma.

Savukārt policija turpina izmeklēšanu divos uzsāktajos kriminālprocesos - pamatprocess  par iespējamiem pārkāpumiem būvniecībā un otrs - saistībā ar darba drošības noteikumu pārkāpumiem.

„Kas attiecas uz policijas izmeklēšanas stadiju, mēs jau esam nonākuši noslēguma stadijā,” norādīja Grišins, piebilstot, ka policijai vēl būs nepieciešams mēnešiem ilgs darbs, lai pabeigtu pirmstiesas izmeklēšanu.

Kompleksās ekspertīzes slēdziens kriminālprocesā par būvniecības pārkāpumiem gaidāms rudens nogalē, un, kā jau iepriekš izskanējis, un, pēc policijas ieskatiem, tas arī sniegs atbildi uz  jautājumu - kāpēc notika traģēdija.

Traģēdijā Zolitūdē, kur zem veikala „Maxima” iebrukušā jumta dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl vairāki desmiti tika ievainoti, policija sāka apjomīgu notikušā izmeklēšanu. Nepilnus divus mēnešus pēc traģiskajiem notikumiem, policija atzina, ka uz ātriem rezultātiem Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanā nevar cerēt.

Zolitūdes traģēdija kļuvusi arī par iemeslu  premjera Valda Dombrovska (Vienotība) demisijai. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti