Panorāma

Pieaug Āfrikas cūku mēra apstiprināto gadījumu skaits

Panorāma

Noslēdzas čuguna mākslas simpozijs Aizputē

Nojauks Zolitūdes lielveikala "Maxima" drupas

Zolitūdes traģēdijā cietušie brīdina par protestiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Ja īpašnieki nenojauks Zolitūdes sabrukušajam veikalam „Maxima” piegulošo pazemes autostāvvietu un blakus esošo dzīvojamo ēku, tad Zolitūdes traģēdijā cietušie draud ar protestiem.

Policija Zolitūdes traģēdijas vietu pametīs vēlākais pēc divām nedēļām, tādēļ Rīgas dome šodien lika tās īpašniekiem ķerties pie sagruvušā lielveikala drupu novākšanas, tiklīdz likumsargi ļaus.

Rīgas dome ir devusi veikala īpašniekiem divus mēnešus, lai viņi aizvāktu drupas no traģēdijas vietas.

„Es gribu uzsvērt, mēs runājam par bijušā „Maximas” veikala virszemes daļas demontāžu, tā  jāpabeidz divu mēnešu laikā. Ja kaut viens no šiem punktiem nebūs izdarīts, tad Rīgas pašvaldība plāno uzsākt piespiedu sakārtošanas darbus. Vienlaicīgi komisija savu lēmumu papildināja ar aicinājumu kopīpašniekiem izskatīt iespēju tuvākajā laikā nojaukt visu nekustamo īpašumu, tajā skaitā dzīvojamo ēku,” pēc Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijas sēdes sacīja domes pašvaldība Īpašumu departamenta priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Oļegs Burovs
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

Taču cietušie un viņu radinieki vēlas, lai arī pazemes autostāvvieta un neapdzīvotā daudzdzīvokļu māja tiktu nojauktas. „Ja būs nepieciešams, būs tautas kustība un Zolitūdes iedzīvotāju balsojums, ka mēs negribam redzēt šo kompleksu visu kopumā šajā teritorijā,” saka biedrības „Zolitūde 21.11.” vadītāja Regīna Ločmele.

„Mums viens no cietušajiem dzīvo blakus mājā trešajā stāvā. Viņa saka: „Es nevaru katru dienu skatīties uz to, kas tur ir!” (..) Es nezinu, vai nepietiek īpašniekiem miljonu izpirkt šos īpašumus un atteikties no šī biznesa. Jo šis bizness nenesīs jums neko labu,” saka Ločmele.

„Redziet, ir tie māju nosaukumi – „Spice”, „Panorama Plaza”. Šai mājai jau ir trīs nosaukumi – Spoku māja, Līķu māja, Nolādēto māja. Tātad, jārēķinās ar to, ka iedzīvotājiem šī vieta vismaz tuvākajos 10, 20, 30 gados, ir nolādēta vieta,” sakaImants Burvis, viens no bojāgājušā radiniekiem.

Ēku kompleksam ir divi īpašnieki – „Homburg Zolitūde” un „Tineo”. Otrs no tiem, kura intereses bija saistītas ar sagruvušo tirdzniecības centru, uzstāj, ka labprāt izpildītu cietušo lūgumu. „Mēs negatavojamies veikt šinī vietā saimniecisko darbību. Mēs esam no savas puses gatavi darīt visu, lai patiešām izveidotu šinī vietā kādu piemiņas vietu. Bet, protams, mēs esam atkarīgi no saviem līdzīpašniekiem „Homburg”, un, protams, formāli jebkādi lēmumi attiecībā uz šo te vietu mums ir jāsaskaņo ar saviem līdzīpašniekiem,” saka „Tineo” zvērināta advokāte Dace Silava–Tomsone.

Savukārt uzņēmums „Homburg Zolitūde”, kura intereses saistītas ar nesagruvušo daudzdzīvokļu ēku, nesteidz piekrist tās nojaukšanai. „Šis ir komplekss jautājums, kas ir jāizvērtē, un lēmums ir jāpieņem, ņemot vērā visus apstākļus. Uz šo brīdi nekādas konkrētas prognozes un koncepcijas, es domāju, ka nav un nevar būt,” nosaka „Homburg Zolitūde” zvērināts advokāts Lauris Rasnačs.

Pēc cietušo lūguma arī domes komisija savam lēmumam pievienoja aicinājumu ēkas īpašniekiem to nojaukt. Tomēr juridiski saistošs tas nav.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti