Rīta Panorāma

Intervija ar Kasparu Rogu un Donu

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar biedrības "Zolitūde 21.11." vadītāju Regīnu Ločmeli Luņovu

Telefonintervija ar Andreju Grišinu

Zolitūdes lietā juridiskajai personai var draudēt sods līdz 30 miljoniem eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Zolitūdes lietā juridiskajai personai, kurai pašlaik piemēroti mantiskie ierobežojumi, var draudēt sods līdz 30 miljoniem eiro, LTV raidījumam „Rīta Panorāma”  atzina Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Biedrības «Zolitūde 21.12.» pārstāve un Saeimas deputāte Regīna Ločmele-Luņova („Saskaņa”) LTV „Rīta Panorāmai” atzina, ka traģēdijā cietušie un upuru tuvinieki policijas lēmumu gaidīja ilgi, taču otrdien paziņotais, ka lietā ir divi aizdomās turētie, kuri apcietināti, vienalga bija negaidīts.

”Var apšaubīt, vai bija nepieciešams apcietinājums, taču tuvinieki vēlas nevis atriebību, bet taisnīgumu,” sacīja biedrības pārstāve.

Viņa norādīja, ka atbildība jāuzņemas arī juridiskajām personām.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins LTV „Rīta Panorāmā” sacīja, ka juridiskajai personai var draudēt sods līdz pat 30 miljoniem eiro.

Pašlaik juridiskajai personai, kas saistīta ar projektēšanu, noteikts mantas arests.

Grišins atturējās prognozēt, kad šajā lietā atkal būs jaunumi, taču uzsvēra, ka nākamajās nedēļās „sagaidāms aktīvs darbs”. Viņš arī pieļāva – ja attiecībā uz pirmajiem diviem aizdomās turētajiem parādīsies jauna informācija par citiem noziedzīgiem nodarījumiem, pastāv iespēja inkriminēt  citus pantus. Pašlaik inkriminētais pants uz traģēdijas brīdi paredzēja maksimālo sodu līdz četriem gadiem cietumā.

Savukārt Ločmele–Luņova norādīja, ka tieši 2013.gadā pirms traģēdijas šis pants ir mainīts un maksimālais sods samazināts no astoņiem līdz četriem gadiem, un cietušie un upuru tuvinieki zināja, ka, ja arī būs vainīgie, sods nebūs atbilstošs notikušajam.



Jau ziņots, ka Zolitūdes lielveikala "Maxima" traģēdijas lietā policija piemērojusi aizdomās turamā statusu divām personām. Apcietinājums kā drošības līdzeklis piemērots sagruvušās ēkas būvinženierim Ivaram Sergetam un būvekspertīzes veicējam Andrim Gulbim. Pašlaik aizdomās turamajiem tiek inkriminēti noziedzīgi nodarījumi, kas attiecas uz tiešo iemeslu traģēdijai un  kas saistīti ar rupjām kļūdām projektēšanas stadijā.

LTV rīcībā esošā informācija arī liecina, ka tiesa ir apmierinājusi policijas lūgumus piemērot dažādus mantiskos ierobežojumus pret kādu juridisko personu. Taču, pret kuru tieši – tas izmeklēšanas interesēs šobrīd netiek atklāts.

Policija pieļauj, ka lietā turpmāk varētu būt vēl vairāki aizdomās turamie un divu mēnešu laikā tā varētu tikt nodota prokuratūrā.

Zolitūdes traģēdija notika 2013.gada 21.novembrī, kad vakarā, cilvēkiem iepērkoties, sagruva Priedaines ielā 20 esošais „Maximas” veikals. Nelaimē dzīvību zaudēja 54 cilvēki, arī trīs glābēji, vienu vai abus vecākus zaudēja 23 bērni.

Tiesībsargājošajās iestādēs vairākkārt norādīja, ka Zolitūdes traģēdijas lieta ir lielākā un sarežģītākā krimināllieta Latvijas vēsturē, un šo darbu veic milzīgs cilvēku skaits. Izmeklēšanas darba grupā ir iesaistīti 40 izmeklētāji un četri prokurori.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti