Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

«Homburg» iesniedz blakussūdzību

Zolitūdes lietā «Homburg» iesniegta prasība aizkavē naudas izmaksu upuru ģimenēm

Nekustamo īpašumu attīstītājs “Homburg Zolitūde” iesniedzis  blakussūdzību vērienīgajā civilprasībā par morālā kaitējuma piedziņu Zolitūdes upuru ģimenēm. Kamēr tiesa skatīs šo prasību, vismaz uz mēnesi atliks kompensāciju izmaksu bojāgājušo ģimenēm, par ko vēl nesen to pārstāvji vienojās ar citiem šajā tiesvedībā iesaistītajiem uzņēmumiem - “Maxima Latvija” un “Tineo”. 

Vērienīgajā daudzmiljonu morālā kaitējuma atlīdzības civillietā par labu Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem kā atbildētāji bija trīs uzņēmumi – “Maxima Latvija”, “Tineo” un “Homburg Zolitūde”. Pēc panāktā miera izlīgumu, kurā “Maxima” un “Tineo” bojāgājušo ģimenēm vienojās samaksāt 100 000 eiro, civilprasības pret šiem uzņēmumiem tika atsauktas.

Vienošanās ar “Homburg Zolitūdi” netika panākta.

“Tas, ko mēs šobrīd izjūtam ir, ka ir radīts tāds kā spiediens, ka šādām kompensācijām, šādam miera izlīgumam ir jābūt, bet uzņēmums ir nolēmis nepakļauties šim spiedienam un uzskata, ka tas ir principiāli nepieņemami,” skaidroja “Homburg Zolitūde” pārstāve Rūta Grikmane.

“Homburg” pārstāve uzsvēra, ka uzņēmums izjūt morālo atbildību, tomēr neuzskata, ka tam būtu jāatbild par prasībām, kas reiz celtas arī pret “Maxima” un “Tineo” par signalizācijas  ignorēšanu, darba drošības pārkāpumiem un evakuācijas neveikšanu, tāpēc iesniedzis blakussūdzību tiesā. 

“Tā darbība, ko dara “Homburg”, tā ir nelietība pret cietušajiem, tā ir atklāta nelietība. Tie cilvēki, kas mēģina novilcināt izmaksu veikšanu, tie ir tādi paši nelieši,” savukārt uzskata Zolitūdes traģēdijā cietušo advokāts Aldis Gobzems.

“Šīs darbības neko nemainīs lietas virzībā, tikai cietušajiem mazliet būs jāpaciešas. Tas rezultāts šodien jau ir zināms, ka tiesvedības tiks izbeigtas, jo “Homburg” šādu apli jau ir gājusi,” piebilst advokāts.

Gobzems aizvien gatavs cietušo vārdā turpināt tiesāties ar “Homburg”. Tikmēr saņemtās blakussūdzības izskatīšana kompensāciju izmaksu cietušajiem varētu aizkavēt vismaz par mēnesi.  

Jau ziņots, ka SIA "Maxima Latvija" un „Tineo” izmaksās atbalstu cietušajām ģimenēm 100 000 eiro par katru bojāgājušo ģimenes locekli. Tādējādi uzņēmums cer izbeigt tiesvedību par kompensāciju izmaksu. Pirmās vienošanās jau esot parakstīts ar ģimenēm, kuras civiltiesā pārstāv advokāts Aldis Gobzems, taču tā tikšot piedāvāta arī visām pārējām upuru ģimenēm.

Ne visi cietušie piekrīt šādam kompromisam, esot arī ģimenes, kuras atsakās parakstīt šādu vienošanos.

“Maxima” plānojot arī noslēgt vienošanos ar tiem traģēdijā cietušajiem, kuri guvuši kādas traumas, sasaistot atbalsta summu ar traumu smagumu. Taču šīs sarunas vēl notiekot. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti