Zolitūdes lietā apsūdzētais būvinženieris atzinumu par parakstu viltošanu saņēmis arī no eksperta Lietuvā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Zolitūdes traģēdijas krimināllietas apsūdzētais sagruvušā veikala "Maxima" ēkas būvinženieris Ivars Sergets vērsies pie rokrakstu eksperta Lietuvā, kurš esot secinājis – uz SIA "Vikom industry" iesniegtajiem kopņu detālplānojumiem esošais paraksts nav nosakāms kā Sergeta paraksts.

Būvinženieris norādīja, ka minētos dokumentus, uz kuriem esot viņa paraksti, viņš pirmo reizi redzējis, kad ticis pratināts pirmstiesas izmeklēšanas laikā. Viņš pauda pieņēmumu, ka šie materiāli dokumentiem pievienoti vēlāk.

Sergeta aizstāvis Artūrs Zvejsalnieks Latvijas Radio norādīja, ka Lietuvas eksperta atzinumi ir pretrunā ar Latvijas rokrakstu ekspertīzes atzinumu. Viņš arī piebilda, ka Latvijā ir tikai viens cilvēks, kas veic šāda veida ekspertīzi, tādēļ neatkarīgs viedoklis tika meklēts ārpus valsts robežām.

Advokāts Artūrs Zvejsalnieks
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

“Tas Lietuvas eksperta atzinums atšķiras no Latvijas eksperta atzinuma, jo Lietuvas eksperts ir precīzi norādījis, ka nevar konstatēt, ka tie Sergeta paraksti. Tātad šajā lietā ir jau divi pierādīti gadījumi, kad “Vikom industry” ir falsificējusi parakstus, tajā skaitā uz šiem detalizētajiem rasējumiem falsificēti paraksti bijuši. Aktos ir bijuši falsificēti paraksti. Kāpēc lai neuzvilktu tur vēl vienu paraksta?” pauda zvērināts advokāts Artūrs Zvejsalnieks.

Viņš arī norādīja, ka ēkas būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš pirmstiesas izmeklēšanā bija iesniedzis dokumentu attiecībā uz skrūves spriegojumu, kas ir no cita objekta. “Cilvēks bija kļūdījies. Viņš to pats savās liecībās norādīja, ka tā ir kļūda no cita dokumentu kopuma, kas ieklīdis šeit, bet neattiecas uz šo lietu,” pastāstīja Zvejsalnieks.

KONTEKSTS:

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā par 2013.gada novembrī sagruvušo veikala "Maxima" jumtu, zem kura gāja bojā 54 cilvēki, būvinženieris Ivars Sergets apsūdzēts par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā sabruka ēkas daļa, kas izraisīja smagas sekas. Viņš savu vainu noliedz.

Tiesā Sergets liecināja, ka ēkas detalizētas metāla konstrukcijas viņš nerasēja un paraksti uz attiecīgajiem dokumentiem neesot viņa. Viņš pauda pārliecību, ka viņa paraksti esot viltoti uz 45 rasējumiem.

Sergeta uzņēmumam “HND grupa” bija jāizstrādā veikala ēkas lielais projekts, bet metāla konstrukciju un kopņu detalizācijas plānu atbildīgs bijis apakšuzņēmējs “Vikom industry”. Uz šiem dokumentiem parakstus likuši gan būvinženieris Andrejs Kuļešovs, gan rasējumu autors Gastons Bērziņš, kuri abi iepriekš liecinājuši, ka viņu paraksti tikuši viltoti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti