Panorāma

Atalgojuma problēmas arī Latvijas Radio

Panorāma

Briti balsos par «Brexit» bez līguma

Zolitūdes krimināllietā atkārtoti pratinās divus ekspertus

Zolitūdes krimināllietā atkārtoti pratinās divus ekspertus

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā izsludināts atkārtots pārtraukums, lai aizstāvība varētu iepazīties ar papildu ekspertīzēm par jumta virsbetona slāņa biezumu un tā atbilstību likuma normām. Nākamā tiesas sēde notiks pēc nedēļas, kad uz atkārtotu nopratināšanu jāierodas arī abiem ekspertīzes veicējiem. 

Atkārtoti pieprasītās ekspertīzes tika saņemtas piektdien, un tajās diviem neatkarīgiem ekspertiem bija uzdots veikt pārrēķinus sagruvušā lielveikala jumta virsbetona plāksnēm. Pirms tiesas izmeklēšanas laikā secināts, ka betonējums uz jumta esot bijis biezāks, nekā projektā plānots, un vietām betona slānis uz jumta esot bijis pat 9 un 10 centimetrus liels. Trīs gadus pēc lietas iztiesāšanas sākuma apsūdzība izteica šaubas par ekspertīžu rezultātu patiesumu, un tiesa uzdeva ekspertiem veikt atkārtotus aprēķinus, balstoties uz betona izmēriem dabā, nevis teorētiskiem pieņēmumiem.

"Ar papildu ekspertu atzinumu mēs esam ļoti apmierināti.

Faktiski šis atzinums apstiprināja aizstāvības šaubas par to, ka sākotnējais virbetona biezuma aprēķins ir bijis nepareizs.

Galvenais secinājums no ekspertu atzinuma ir tāds, ka šis virbetona vidējā slāņa biezums nepārsniedza normatīvu prasību," pastāstīja apsūdzētā būvdarbu vadītāja Staņislava Kumpiņa advokāts Raivis Grīnbergs.

Lai gan ekspertīzes būtība esot skaidra, lietas iztiesāšanu lēma atlikt. Grīnbergs un vēl citu apsūdzēto advokāti lūdza papildu laiku, lai iepazītos ar 13 lappušu garo slēdzienu. Tikmēr apsūdzības uzturētāji otrdien atturējās paust viedokli, vai piekrīt, ka ekspertīzes slēdziens varētu ietekmēt izvirzītās apsūdzības. To darīšot pēc ekspertu uzklausīšanas, piebilstot, ka šo tiesāšanās gadu laikā esot guvuši pietiekamas zināšanas būvniecības jomā, lai uzturētu vai neuzturētu konkrētas apsūdzības.

"Zināšanas mums ir. Protams, nav perfektas, bet šo sfēru mēs saprotam un spējam arī izdarīt savus secinājumus un izdarīt kādus vērtējumus. Uzskatu, ka tikai pēc ekspertu uzklausīšanas varēs secināt, vai taisnība ir aizstāvības pusē, vai tomēr apsūdzības," skaidroja prokurors Agris Skradailis.

Prokurori arī lūdza aicināt uz tiesu ekspertīzes autorus, lai uzdotu viņiem papildu jautājumus. Ekspertus tiesa bija plānojusi uzklausīt ceturtdien, taču, kā Latvijas Televīzijai apliecināja viens no ekspertīzes veicējiem – būvinženieris Kaspars Kurtišs – šonedēļ viņš ir devies atvaļinājumā, un tas nebūs iespējams. Līdz ar to izsludināts garāks pārtraukums.

Nākamā tiesas sēde gaidāma pēc nedēļas, kad uz atkārtotu nopratināšanu aicināti ierasties abi ekspertīzes veicēji – Kaspars Kurtišs un Gatis Vilks. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti