Dienas ziņas

Valdībā spriež par valsts budžetu

Dienas ziņas

Notverti Daugavpils juvelierveikala aplaupītāji

Ziņojumā vēlas minēt atbildīgās amatpersonas

Zolitūdes komisijas ziņojumā iesaka minēt arī eksprezidenta Bērziņa vārdu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Zolitūdes lielveikala "Maxima" traģēdijas parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina diskusijas par konkrētu amatpersonu vārdu iekļaušanu gala ziņojumā, un sarakstu ieteikts papildināt arī ar bijušā Valsts prezidenta Andra Bērziņa vārdu.  

Izskan viedokļi, ka komisijas ziņojumā jānosauc visas tās Saeimas un izpildvaras amatpersonas, kuras laika periodā no 2009. līdz 2014.gadam bija atbildīgas par būvniecības politiku un uzraudzības funkcijas nodrošināšanai nepieciešamo līdzekļu piešķiršanu.  

Izmeklēšanas komisija, izvērtējot visus faktus, viedokļus un pieejamos dokumentus, secinājusi, ka bijusi apzināta politika likvidēt vienotu valsts kontroli pār būvniecības procesu, turklāt to neatjaunot pat pēc Valsts kontroles revīzijas secinājumiem. Vairums deputātu uzskata, ka komisijas gala ziņojumā būtu jānosauc arī atbildīgās amatpersonas.

“Izskan viedokļi, ka atbildīgo personu sarakstā ir jāiekļauj arī eksprezidenta  Bērziņa vārds, kā toreizējā Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītāja [vārds],” atzina izmeklēšanas komisijas vadītājs Ringolds Balodis (“No sirds Latvijai”).

Komisijas deputāts Kārlis Seržants (Zaļo un zemnieku savienība) Latvijas Radio raidījumā “Aktuālais temats” savukārt norādīja, ka cietušie, bojāgājušo radinieki un sabiedrības pārstāvji vēlas,  lai ziņojumā nosauktu konkrētus vārdus.

 Bet ziņojumā ir “minēti cilvēki, kuru darbības laikā un rezultātā likvidēta būvinspekcija, bet nevaram apgalvot, ka, ja nebūtu likvidēta inspekcija, nebūtu Zolitūdes traģēdijas, [..] bija arī pašvaldību inspekcijas”, norādīja Seržants. 

“Es neesmu gatavs balsot par to, ka es šīs amatpersonas apsūdzu slepkavībā pa tiešo,” sacīja Seržants, tai pašā laikā pieļaujot, ka varētu nobalsot, ka šie cilvēki ir vainīgi, ka neizvērtēja līdz galam būvinspekcijas likvidēšanas sekas.

Komisijas sēdē pirmdien, 31.augustā, īpaši tika vērtēta arī lobiju ietekme - gan vēlme panākt būvniekiem izdevīgus likuma grozījumus, gan pašu būvniecību.

Izmeklēšanas komisijai mandāts strādāt dots līdz novembrim, taču tās vadītājs prognozē, ka darbu izdosies  pabeigt ātrāk.  

Jau ziņots, ka traģēdija Zolitūdē notika 2013.gada 21.novembrī, kad vakarā, cilvēkiem iepērkoties, sagruva Priedaines ielā 20 esošais „Maximas” veikals. Nelaimē dzīvību zaudēja 54 cilvēki, arī trīs glābēji, vienu vai abus vecākus zaudēja 23 bērni.

12.Saeima  izveidoja traģēdijas izmeklēšanas komisiju, kas turpinās darbu līdz 2015. gada 11. novembrim, kad arī sniegs Saeimai gala ziņojumu, taču komisijai jau publiskojusi dažus secinājumus un priekšlikumus, „kuri jau uz esošo brīdi ir izkristalizējušies” - secinājumos par traģēdijas iemesliem un situāciju būvniecībā norādīts, ka būvniecības jomā valda visatļautība un  bezatbildība, un pašreizējā kontroles sistēma nevis novērš riskus, bet tos rada.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti