Panorāma

Eksperti: suņa agresija ir cilvēka atbildība

Panorāma

Zolitūdes krimināllietas izskatīšana turpinās

100 000 eiro meitas zaudējumu neatsver

Zolitūdē bojāgājušās jaunietes Elgas mamma «Maxima» naudu nepieņems

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Zolitūdes traģēdijā bojāgājušās jaunietes Elgas mamma ir viena no tiem upuru tuviniekiem, kuri kategoriski nepiekrīt izlīgumam ar “Maximu” un nepieņems uzņēmuma piedāvāto 100 000 eiro atbalstu. 

Biedrības “Zolitūde 21/11” jau iepriekš norādīja, ka katram bojāgājušā cilvēka tuviniekam jāļauj pašam pieņemt lēmumu par atbalsta pieņemšanu vai nepieņemšanu. Tāpat nekad netiks publiskots tas, cik daudzi ir piekrituši pieņemt šo naudu, bet cik – ne.

Taču jau pērn, uzzinot, ka uzņēmums “Maxima” piešķīris līdzekļus piemiņas grāmatas izdošanai, bojā gājušās Elgas Gruzdes mamma Ineta Jakovele kategoriski aizliedza grāmatā minēt viņas meitu, uzskatot, ka grāmatas veidotāji nevar ņemt naudu no uzņēmuma, kas vainīgs viņas meitas nāvē.

Arī šoreiz, uzzinot par “Maxima” piedāvājumu, viņa domas nav mainījusi.Jau ziņots, ka SIA "Maxima Latvija" un „Tineo” izmaksās atbalstu cietušajām ģimenēm 100 000 eiro par katru bojāgājušo ģimenes locekli. Tādējādi uzņēmums cer izbeigt tiesvedību par kompensāciju izmaksu. Pirmās vienošanās jau esot parakstīts ar ģimenēm, kuras civiltiesā pārstāv advokāts Aldis Gobzems, taču tā tikšot piedāvāta arī visām pārējām upuru ģimenēm.

Ne visi cietušie piekrīt šādam kompromisam. Biedrībā "Zolitūde 21.11." informē, ka esot arī ģimenes, kuras atsakās parakstīt šādu vienošanos.
Jau pirms šīs vienošanās parakstīšanas tā nodrošinājusi finansiālu atbalstu cietušajiem vairāk nekā divu miljoni eiro apmērā.

Savukārt „Tineo” dāvinājusi zemes gabalu Priedaines ielā 20 Rīgas domei Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietas izveidei.

“Maxima” plānojot arī noslēgt vienošanos ar tiem traģēdijā cietušajiem, kuri guvuši kādas traumas, sasaistot atbalsta summu ar traumu smagumu. Taču šīs sarunas vēl notiekot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti