Panorāma

Grib atdot sabiedrisko mediju saturu privātajiem

Panorāma

Panorāma

I. Znotiņas atkārtotai iecelšanai amatā var nepietikt balsu

Znotiņas atkārtotai iecelšanai Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieka amatā var nepietikt balsu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieces Ilzes Znotiņas atkārtotai iecelšanai amatā Saeimā var pietrūkt balsu. Parlaments ceturtdien iekļāva darba kārtībā jautājumu par viņas iecelšanu amatā, bet vēlāk jautājumu no izskatāmo dokumentu vidus izslēdza. Šāds solis tiek pamatots ar partijas "Konservatīvie" vēlmi pirms balsojuma tikties ar Znotiņu.

Lai arī Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisija trešdien teju vienbalsīgi atbalstīja Ilzes Znotiņas virzīšanu amatā, ''Konservatīvie'' ceturtdien lūdza jautājuma izskatīšanu atlikt uz nedēļu. 

"Frakcijā konstatējām, ka daudzi frakcijas kolēģi minēto kandidāti nekad nav satikuši," sacīja "Konservatīvo" Saeimas frakcijas vadītājs Krišjānis Feldmans.

Atbildot uz jautājumu, vai tas nozīmē, ka šodien viņas iecelšanai amatā nav balsu, politiķis sacīja: "Nu, es nezinu, kā citas partijas balso."

Pozitīvu vērtējumu iesāktā turpināšanai Znotiņa saņēma arī valdībā. Tagad Saeimas kuluāros izskan arī negatīvi viedokļi par viņas veikumu, pārmetot, ka pēdējo četru gadu laikā Latvijas atpalicība no kaimiņvalstīm Igaunijas un Lietuvas ir palielinājusies tieši daļēji saistībā ar to, kas notiek finanšu sektorā. Nereti ar lielgabalu tiekot šauts pa zvirbuļiem. Iepriekš šādu salīdzinājumu valdības sēdē lietoja labklājības ministrs Gatis Eglītis ("Konservatīvie").

"Ir jāizķer blēži, bet tā metode nav visus uzskatīt par tādiem, sadzīt stadionā visus un tad kādu laist ārā. Ir mērķtiecīgi jāiet pēc tādiem, kas blēdās, bet ne visiem," sacīja pie frakcijām nepiederošais deputāts Didzis Šmits.

"Vairākuma uzskats mūsu frakcijā ir, ka ir pārspīlēta vidējo uzņēmēju kontu kontrole," teica Nacionālās apvienības deputāts Aleksandrs Kiršteins.

Znotiņas virzīšanu amatā neatbalsta opozīcijā esošā "Saskaņa", un vēl nav skaidrība, vai kāda balss nezudīs arī no koalīcijas deputātu vidus.

"Pārkontrolācija finanšu sektorā, kur mēs kļūstam arvien lēnīgāki uz inovācijām, aktīviem. Mēs zaudējam konkurencē ar kaimiņiem. Ir vesela strīpa uzņēmēju, kuri darbojas Latvijā, bet nodokļus maksā citā valstī. Un te nu ir Znotiņas atbildība," izteicās "Saskaņas" Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs.

"Saeimas gaiteņos dažādi cilvēki domā dažādi, un daži uzskata, ka Finanšu izlūkošanas dienests ir vainīgs. Es neesmu dzirdējis, ka "Attīstībai/Par!" iebilstu pret Znotiņu," sacīja deputāts Mārtiņš Bondars ("Attīstībai/Par!").

Znotiņas pilnvaru termiņš amatā beidzās 31. maijā. Viņa virzīšanai amatā tika izraudzīta konkursa kārtībā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti