Znotiņa sagaida «adekvātus resursus» finanšu noziegumu apkarošanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītāja Ilze Znotiņa sagaida, ka politiķi atvēlēs "adekvātus resursus" Latvijas tiesībsargājošajām iestādēm, lai tās spētu sekmīgi pildīt funkcijas finanšu noziegumu apkarošanas jomā.

Znotiņa intervijā Latvijas Radio teica, ka Finanšu darījumu darba grupas (FATF) lēmums neiekļaut Latviju "pelēkajā sarakstā" nebūt neliecina, ka Latvijā būtu noņemtas bažas konkrētajā jomā. Latvija finanšu noziegumu apkarošanā nupat paveikusi to, kas no mums gaidīts jau 2018. gadā.

Intervija ar Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāju Ilzi Znotiņu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
"Tagad mums jāturpina strādāt, lai parādītu, ka mēs ne tikai esam nodrošinājuši progresu tajās ļoti slikti novērtētajās jomās, bet, ka mēs kopumā mākam noturēt šo spēju apkarot finanšu noziegumus, lai nākamajos novērtēšanas periodos mēs netiktu novērtēti tik zemu, kā tas notika iepriekš," teica Znotiņa.

 

Jautāta par svarīgākajiem darbiem turpmāk, FID vadītāja sacīja, ka būtiski ir saprast, ka saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanu nav jārunā tikai par banku sektoru.

"Tas ir visvienkāršākais - piesieties banku sektoram un teikt, ka tas ir jautājums par viņu spēju apkarot [finanšu noziegumus]," atzina Znotiņa, norādot, ka galvenās spēlētājas šajā stāstā ir tiesībsargājošās iestādes.

"Es ļoti, ļoti ceru, tas patiesībā ir mans nopietns sapnis, ka mūsu politiķi spēs atvēlēt pareizos un adekvātos resursus tiesībaizsardzības iestādēm – prokuratūrām, tiesām, lai mūsu spēja apkarot finanšu noziegumus būtu adekvāta tam, cik daudz naudas ir Latvijā.

Latvijā joprojām ir ļoti liels finanšu sektors salīdzinājumā ar to, kāds ir mūsu IKP [iekšzemes kopprodukts]," sacīja Znotiņa.

Viņa uzsvēra, ka līdz ar to nākamais politiķu un iestāžu darbs finanšu noziegumu apkarošanas jomā ir stiprināt tiesībaizsardzības un uzraudzības iestādes. 

KONTEKSTS:

Piektdien, 21. februārī, kļuva zināms, ka Latvija nav iekļauta to valstu "pelēkajā sarakstā", kurās FATF konstatējusi stratēģiskus trūkumus naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanā. Līdz ar to Latvija ir pirmā "Moneyval" pārraudzībā esošā dalībvalsts, kas sekmīgi izpildījusi visas 40 rekomendācijas.

Izvairīšanās no "pelēkā saraksta" nenozīmē, ka Latvijas ekonomika sāks straujāk augt. Drīzāk izdevies izvairīties no vēl viena attīstību bremzējoša faktora, norādīja ekonomisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti