Ziņu speciālizlaidums

R. Pozņaks: Ietekmīgākais saraksts ir vēlētāju reģistrs

Ziņu speciālizlaidums

Izvēlies nākotni! 14.Saeimas vēlēšanas. Ziņu speciālizlaidums

Vēlēt – tas ir kā kopt augļu koku

Zirgu sētas «Klajumu» saimnieki Latgalē: Vēlēt – tas ir, kā kopt augļu koku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Arī dzīvojot trīs kilometrus no Eiropas Savienības ārējās robežas, vēlēšanām un to iznākumam gatavojas kā svētkiem. Uz zirgu sētai "Klajumi" tuvāko vēlēšanu iecirkni Kaplavā saimniekpāris Ilze Stabulniece un Viktors Piļščikovs dodas kopā, taču atzīst – katram sava izvēle, par ko balsot. Saeimas vēlēšanu rezultāti, viņuprāt, būs sabiedrības atspulgs, arī Latvijas pierobežā.

Tā kā cilvēkiem laukos, atšķirībā no pilsētas, līdz tuvākajam vēlēšanu iecirknim varētu būt tālāks ceļš mērojams, laiks balsošanai iepriekš jāieplāno.

Latvijas Televīzijas šova "Īstās latvju saimnieces" Ilzes Stabulnieces ģimenē šodien kādam paredzēts rakt bebru dambjus, kādam – apmeklēt frizētavu.

Taču brīdis, kad izpildīt pilsoņu pienākumu, abiem kopīgs, lai gan izvēlē – katram sava.

"Mēs viens otru kaut kā neaģitējam, mēs tikai izsakām viedokļus. Es tiešām domāju par valsts drošību, par demokrātisku valsti, lai mēs būtu saimnieki savā zemē. Skatos, kurš pēc pārliecības novadnieks vai harismātisks cilvēks atbilst manai pārliecībai," viņa sacīja.

Savukārt "Klajumu" saimnieks Viktors Piļščikovs piebilda: "Es atkal salīdzinu vēlēšanu un priekšvēlēšanu kampaņu kā tādu augļu dārzu. Ja augļu dārzā mēs izvēlēsimies vislabāko, visauglīgāko kociņu un iestādīsim viņu nezālēs un vēlāk nepievērsīsim uzmanību, ka tas aug, tad arī nekas nebūs. Mēs nevaram ievēlēt un nelikties ne zinis."

"Saeima ir vēlētāju atspulgs. Kā mēs varam lādēt valdību, ja neejam vēlēt? Tā ka ir jāiet vēlēt!" norādīja Ilze.

Priekšvēlēšanu aģitācija arī šajā pusē bijusi manāma. "Klajumos" cer – šogad vēlētāju aktivitāte būs iepriecinošāka.

KONTEKSTS:

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiek 1. oktobrī, sestdienā, no plkst. 7.00 līdz 20.00.  Kopumā 14. Saeimas vēlēšanās ir 1 542 407 balsstiesīgie pilsoņi.

14. Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā pretendē 1829 deputāta kandidāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti