Panorāma

Polija prasīs 1,3 triljonus dolāru no Vācijas

Panorāma

Panorāma

Zinību diena paiet evakuējoties

Zinību dienas svētkus Ziemeļvalstu ģimnāzijā pārtrauc dūmi un evakuācija 

Ne vien ar pirmā zvana skaņām, bet signalizācijas dunēšanu Zinību diena aizvadīta Ziemeļvalstu ģimnāzijā. Aizdegoties ripzāģim un mājturības darbgaldam, izplatījušies dūmi un apmēram 250 cilvēkiem nācās evakuēties. Taču ne visi skolā dzirdējuši signalizācijas brīdinājumu.

Lietus dēļ Ziemeļvalstu ģimnāzijā izpalika kopīgā pulcēšanās pagalmā, bet vecāko klašu skolēni kopā ar pirmklasniekiem pulcējās skolas aktu zālē. Īsi pēc svinīgajām uzrunām direktore saņēma informāciju – virs viena no skolas korpusiem kūp dūmi. Sekojis aicinājums evakuēties.

“Mēs vienkārši izgājām ārā, un visi skatījās. Bija daudz ugunsdzēsēju, astoņas mašīnas. Pirmais septembris sācies ar ļoti sliktu laiku. Viena klase sadegusi. Bailīgi ir. Bēdīgi arī. Pirmais septembris parasti ir priecīgs,” pastāstīja aculiecinieks, skolnieks Kristināns. 

Skolnieki Kristināns, Arnis un Gustavs pastāstīja, ka nedzirdēja evakuācijas zvanu. Skolotāji vienkārši pateikuši, kas jādara.

Uguns un dūmi izcēlās pie mājturības galda. Vēl no rīta uz tā darbināts ripzāģis.

Ierodoties ugunsdzēsējiem, konstatēts sadūmojums ēkas divos ēkas stāvos, sākta telpu vēdināšana. Glābēji apstiprināja, ka evakuācija jau bija notikusi, taču, kur un kā skanēja signalizācija, vēl tiks pārbaudīts.

Aizdegušais ripzāģis

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes Dienesta nodaļas vecākais inspektors Emīls Balodis stāstīja: “Jāpiemin tas, ka trešajā korpusā, kur notika ugunsgrēks, ugunsgrēku atklāšanas trauksmes sistēma nebija ierīkota.”

Signalizācijas skaņas neesot bijušas dzirdamas arī aktu zālē, kur pulcējās skolēni. To skolas vadības pārstāvji atzīst, taču uzsver, ka ugunsdrošības instrukcijas noteikumi nav pārkāpti.

Ziemeļvalstu ģimnāzijas direktore Inga Lande stāstīja: “Centralizētā signalizācija nostrādāja tieši šajā daļā. Tālāk dežuranti pie durvīm arī deva trīs signālus, kādi nu mums tie skolā ir noteikti. Bet, tā kā zālē runāja, to mēs nedzirdējām.”

Direktores vietnieks Mārtiņš Grāvelis skaidroja: “Pēc mūsu ugunsdrošības instrukcijas: ja nedzird kādā telpā šo signalizāciju, šajā gadījumā, kad skanēja Latvijas himna, arī nedzirdējām, tādā gadījumā tiek izziņots verbāli, kas arī tika izdarīts. Ienāca dežurējošais darbinieks un teica, ka ir nostrādājusi signalizācija un mums jāpamet telpas.”

Ugunsgrēka izcelšanās iemeslu skaidros Valsts policija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti