Zinību dienā Rēzeknē varēs apmeklēt «Seno skolu muzejā»

Ceturtdien, 1.septembrī Latgales Kultūrvēstures muzejs Rēzeknē jau sesto reizi organizē ikgadējo Zinību dienai veltītu bezmaksas pasākumu “Senā skola muzejā”, kura laikā skolēniem kopā ar ģimeni ir iespēja svinēt svētkus un vienlaikus izzināt vēsturi. 

Tieši ievērojamākā Latgales rokraksta literatūras pārstāvja Andrieva Jūrdža radošā darbība iedvesmojusi ik gadu svinēt Zinību dienu muzejā.

“Šeit varēs apskatīties gan senas lietas, gan senas mācību grāmatas, gan fotogrāfijas, gan liecības, uzzināt par glītrakstīšanu. Varēs izmēģināt glīti rakstīt ar tinti un spalvu, rēķināt uz senas koka tāfelītes, kā arī varēs uzzināt par “Myužeygays kalinders”, ko uzrakstīja Andrievs Jūrdžs pirms 100 gadiem, bet šīs kalendāra ziņas un padomi, aforismi, tautasdziesmas, dzīves gudrības nav novecojušas arī šodien,” stāsta Latgales Kultūrvēstures muzeja muzejpedagoģe Inese Ločmele-Jansone.

Atnākušie varēs izšķirstīt seno laika kalendāru un apskatīt trīs autoru kolekciju izstādi – zvaniņus no visas pasaules, kabatas kalendārīšus un pildspalvas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti