Rīta Panorāma

Kora opera NeoArctic

Rīta Panorāma

Intervija ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču

Intervija ar Ojāru Spārīti

Zinātņu akadēmijas vadītājs: Pie knapa finansējuma zinātniekiem tomēr ir fantastiskas idejas

Latvijas zinātnieki arī pie knapa finansējuma spēj ģenerēt fantastiskas inovatīvas idejas un pat vairāk ideju nekā valstīs ar “biezāku sviesta kārtu” zinātnei, taču naudas trūkums neļauj tās komercializēt un virzīt tirgū, LTV “Rīta panorāmā” sacīja Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis. 

Viņš atzina, ka Latvijas zinātnieki spēj radīt daudz inovāciju, bet, ja nenotiek to komercializācija, tad kaut kas nav kārtībā.

“Mēs varam radīt ideju, teorētiski pārbaudīt, bet prototipu radīt nevaram, bet ideju ir daudz, tās ir kreatīvas un fantastiskas,” sacīja Spārītis.

Viņaprāt, lielākā Latvijas problēma ir tieši tas, ka finansējuma trūkums neļauj idejas parādīt ražotājiem un ieiet tirgū.

Zinātniekiem gan ir pieejams Eiropas Savienības fondu finansējums, bet valsts, deklarējot, ka veicinās zinātnieku un uzņēmēju sadarbību, neparedz finansējumu inovācijām. Arī nākotnē Ekonomikas ministrija paredzēja finansējumu inovācijas sistēmu administrēšanai – būs darba vieta ierēdņiem, bet nebūs jau līdzekļu, ko administrēt, un situācija neuzlabosies, norādīja Spārītis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti