Panorāma

Bojā iet AIDS pētnieks Lange

Panorāma

Jau astotais «Positivus» festivāls noritējis mierīgi

Zinātnieki gatavojas pirmajai nozares stratēģiskās padomes sēdei

Zinātnieki: Vēl 2020.gadā finansējums zinātnei var būt nepietiekams

Latvijas zinātnē jāattīsta tāda infrastruktūra, lai atklājumus varētu iespējami vienkāršāk pārnest uz ražošanu, proti, lai tie būtu uzņēmumiem saprotamāki un ātrāk ieviešami. Šobrīd tā nav, un kvalitatīvām pārmaiņām ir vajadzīgs pamatīgs kapitāls.

Šis ir viens no galvenajiem jautājumiem, kurus zinātnieki nākamnedēļ cels priekšā premjerei pirmajā Zinātnes un inovācijas stratēģiskās padomes sēdē. Vēl zinātnieki satraukušies, ka pašreizējās prognozes liecina – 2020. gadā zinātnes finansējums ne tuvu nesasniegs 1,5% no IKP, kā solīts Nacionālās attīstības plānā. Valstij jāapzinās, ka papildus nauda zinātnei šobrīd – atmaksāsies nākotnē.

"Zinātnieki šajā gadījumā tieši piedāvā ienākt iekšā Latvijas ekonomikā ar tiem piedāvājumiem, ko ES prasa – lai šīs inovatīvās tehnoloģijas un viedās specializācijas būtu tās, kas gan dizainā, gan farmokoloģijā, gan cietvielu fizikā, gan nanomateriālos, gan dzīvības zinātnēs – tās, kas ir Latvijas spēcīgākās industrijas un zinātnes sazobes nozares, lai tajās mēs taisītu izrāvienu," saka Latvijas Zinātnieku apvienības vadītājs Ojārs Spārītis.

Jaunizveidotajā zinātnes un inovācijas stratēģiskajā padomē piedalīsies arī finanšu, ekonomikas, izglītības, reģionālās attīstības un zemkopības ministrijas, kā arī uzņēmēju pārstāvji. Tas zinātniekiem liek cerēt, ka viņu ieceres nozares attīstībai beidzot tiks saklausītas un pakāpeniski īstenotas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti