Dienas ziņas

Diskutē par nākotnes izaicinājumiem augstākajā izglītībā

Dienas ziņas

Valmierā lasa kopā ar suņiem

"ZINOO" centrs Daugavpilī kļūst daudzveidīgāks

Zinātkāres centrs Daugavpilī piedāvā arvien plašākas iespējas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

Interaktīvu un izglītojošu atpūtas vietu skaits bērniem un jauniešiem Latvijā turpina pieaugt. Vadošā loma šādu centru vidū šobrīd ir zinātkāres centriem ZINOO, kuri atrodas četrās Latvijas pilsētās: Rīgā, Daugavpilī, Cēsīs un Liepājā. Lai arī centri darbojas pēc vienotas koncepcijas, katrā no tiem piedāvājums atšķiras.

Zinātkāres centrs ZINOO Daugavpilī ir viens no četriem šāda veida centriem Latvijā, kas piedāvā bērniem un jauniešiem interaktīvā veidā iepazīties ar zinātnes sasniegumiem. Pagājušajā gadā ZINOO ir bijis starp piecām apmeklētākajām vietām Daugavpilī. Šogad zinātnes centra radošā komanda ir izstrādājusi un apmeklētāju interesēm pielāgojusi jaunu programmu un nostiprinājusi sadarbību ar citiem pilsētas tūrisma objektiem.

Šogad aprīlī ZINOO priecēs apmeklētājus ar kosmosa izstādi, pastāstīja zinātkāres centra “Zinoo Daugavpils” vadītāja Viktorija Kozlovska. Savukārt maijā kopā ar Rotko centru un Daugavpils cietoksni jauniešiem un bērnu grupām piedāvās vienotu izglītības programmu, kurā vairākas stundas var pavadīt, izglītojoties gan zinātkāres, gan Rotko centrā, gan cietoksnī.

Zinātkāres centrs šobrīd arī izstrādā projektu kopā ar Trondheimas zinātnes centru Norvēģijā. Tā rezultātā taps vairākas speciālas programmas tieši ģimenēm.

Galvenais jaunums šobrīd ir iespēja centrā iepazīt ugunsdzēsēja arodu, darba piederumus un ikdienu. Gada sākumā zinātkāres centrs no ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes saņēma dāvanā ugunsdzēsēju darba ekipējumu.

Šobrīd Daugavpils zinātkāres centrs ir vienīgais Latvijā, kur izcelta ugunsdzēsēju darba ikdiena, gan dota iespēja iejusties ugunsdzēsēja ādā, ietērpjoties formastērpā ar daudziem interesantiem elementiem. Piemēram, ugunsdzēsēju jostai, kas tiek pārbaudīta vienreiz gadā, jāiztur 350 kilogramu svars.

Zinātkāres centra gide Kristīna Valaine pastāstīja, ka ugunsdzēsēju tērps kā eksponāts ļoti patīk bērniem un ģimenēm, veicinot interesi par profesiju, kā arī par drošību mājās un skolā.

Starptautiskās bioloģiskās daudzveidības dienā 22. maijā zinātkāres centrā notiks pasākumi sadarbībā ar Latgales zoodārzu un Daugavpils Universitāti. Sadarbībā ar šiem pašiem partneriem nākotnē iecerēts centru paplašināt un tā darbību pielāgot tieši bioloģiskās daudzveidības izpētei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti