Ziņas vieglajā valodā 16.decembrī

Ziņas vieglajā valodā 16.decembrī.

Ziņas vieglajā valodā 16.decembrīPārsla Saktiņa

   

  Sakopta nodegušās Siguļu baznīcas teritorija

  Carnikavas novada Siguļos šodien notika talka. Bija ieradušies aptuveni pussimts talcinieku. Viņu vidū ne tikai baznīcas draudzes locekļi, bet arī Nacionālo bruņoto spēku karavīri un Carnikavas pašvaldības pārstāvji. Cilvēku atsaucība bija liela un viņi noskaņojušies, ka Carnikavas novadam atkal būs savs dievnams. Nodegusī Sigaļu baznīca bija kultūras piemineklis. Baznīcu restaurēja un bija iecerēts to atvērt uz Latvijas simtgadi. Taču pagājušajā svētdienā baznīca nodega.

  Akcijā "Atceries savējos!" saziedoti ap 20 tūkstošiem eiro

  Akcijā "Atceries savējos!" saziedoti ap 20 tūkstošiem eiro. Nauda paredzēta bojāgājušo karavīru bērniem, ģimenēm un starptautisko operāciju veterāniem. Ziedojumu akciju rīkoja fonds "Namejs". Novembrī - patriotu mēnesī - fonds pievērsās kritušo karavīru ģimeņu atbalstam, bet turpmāk plānots atbalstīt arī veterānus, kas piedalījušies starptautiskajās operācijās.

  Ūdens līmenis Užavas upē pie Tērandes sasniedzis augstāko atzīmi

  Ūdens līmenis Užavas upē pie Tērandes sasniedzis augstāko atzīmi un upe izgājusi no krastiem. Lielākajā daļā Kurzemes upju ūdens līmenis pazeminājies, bet turpina kāpt Irbē. Zemgales, Vidzemes un Latgales upēs ūdens līmeņa svārstības ir mazas. Sagaidāms, ka tuvākajā nedēļā nokrišņu būs krietni mazāk un plūdi Ventspils novadā mazināsies.

  Austrija - vienīgā valsts Rietumeiropā, kuras valdībā būs galēji labējie

  Austrija kļūs par vienīgo valsti Rietumeiropā, kuras valdībā strādās galēji labēja partija. Konservatīvā Tautas partija strādās valdībā ar galēji labējo Brīvības partiju, kas ir eiroskeptiski noskaņota. Austrijā arī būs pasaulē jaunākais premjerministrs. Valdību vadīs 31 gadu vecais Tautas partijas līderis Sebastians Kurcs, bet Brīvības partijas līderis Heincs Kristiāns Štrahe ieņems vicekanclera amatu.

  Rumānijā atvadās no karaļa Mihaja I

  Tūkstošiem rumāņu un pārstāvji no Eiropas karaliskajām ģimenēm šodien piedalījās Rumānijas bijušā karaļa Mihaja I bērēs. Mihajs I nomira 5.decembrī 96 gadu vecumā. Viņš bija pēdējais vēl dzīvais valsts galva, kas valdījis Otrā pasaules kara gados.

  Mūsējie bobslejisti ieņem 4. un 5. vietu Eiropas čempionātā

  Oskara Ķibermaņa un Oskara Melbārža pilotētās Latvijas bobsleja divnieku ekipāžas šodien Īglsā ierindojās 4. un 5.vietā Eiropas čempionātā. Savukārt Pasaules kausa posmā viņi ir 9.un 10.vietā. Sacensībās uzvarēja Vācijas pilota Frančesko Fridriha divnieks. Bobsleja četrinieki sacentīsies rīt.

  Svētdien gaidāms apmācies un dūmakains laiks

  Svētdien gaidāms apmācies un dūmakains laiks, vietām būs migla un nelieli nokrišņi, arī apledojums. Galvenokārt pūtīs lēns rietumu un dienvidu vējš. Gaisa temperatūra naktī pazemināsies līdz 0..-4 grādiem, dienas vidū tā būs -2..+2 grādi, piekrastē dažviet +4 grādi.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti