Pusdiena

Sīrijā pēc pārtraukuma gaisa spēki atsākuši plašu ofensīvu pret nemiernieku kaujiniekiem

Pusdiena

Prasību par pielaidi valsts noslēpumam darbam NEPLP opozīcija dēvē par cenzūru

Ministre uzdod pārbaudīt «1:1» izskanējušās ziņas par iespējamu pārkāpumiem medicīnā

Ziņas par zāļu piespiedu izrakstīšanu holdinga «Repharm» šefs noraida

Holdinga "Repharm" vadītājs Dins Šmits noraida Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" izskanējušo informāciju, ka kādā no holdingā ietilpstošajām "Recipe Plus" poliklīnikām vadība liek ārstniecības personām nepamatoti izrakstīt preparātus pacientiem.

LTV raidījuma "Viens pret viens" šīs nedēļas viesis Teksasas Universitātes asociētas profesors, ārsts Uģis Gruntmanis uz jautājumu, vai pacienta veselības aprūpes kvalitāti apdraud process, ko varētu dēvēt par vertikālo integrāciju – proti, kad lieltirgotavas, aptiekas un poliklīnikas darbojas vienā privātā tīklā, - atbildēja, ka apdraud vistiešākajā veidā.

"Viena ārste pirms pāris mēnešiem teica, ka viņa strādā vienā no šīm vertikāli integrētām poliklīnikām, un mani pilnībā nošokēja tas, ko viņa teica, ka šī kompānija ir iepirkusi kaut kādu multivitamīnu un pieprasa, lai katrs ārsts, kas strādā šajā poliklīnikā, izraksta šo multivitamīnu katram pacientam. (..) To pieprasa dažādu specialitāšu ārstiem. Ja ārsts atsakās, tad pie viņa pieliek blakus klāt ārstu kontrolieri, kas tad šim pacientam saka, ka viņam vajag pirkt šo vitamīnu," zināja stāstīja Gruntmanis.

Gruntmanis to nosauca par augstāko ārsta ētikas un medicīnas sistēmas ētikas pārkāpumu

- ja kas tāds notiek tikai naudas, ne pacienta labuma dēļ, tad tālāk vairs nav iet, un sistēma ir absolūti degradēta. Gruntmanis arī norādīja, ka tas notiek vienā no "Recipe Plus" poliklīnikām. 

Pēc raidījuma veselības ministre Anda Čakša uzdevusi Veselības inspekcijai pārbaudīt "Viens pret viens" izskanējušās ziņas, ka kādas ārstniecības iestādes vadība liek ārstniecības personām nepamatoti izrakstīt preparātus pacientiem.

Ministre Latvijas Radio norādīja, ka viegli to pārbaudīt nebūs, taču arī aicina ārstus un pacientus par šādiem gadījumiem ziņot Veselības inspekcijai. Iepriekš ne pacienti, ne ārsti neko tādu nebija vēstījuši ne ministrijai, ne inspekcijai.

Jautāts par Gruntmaņa izteikumiem LTV raidījumā, holdinga "Repharm" vadītājs Šmits Latvijas Radio vispirms precizē, ka zāļu lieltirgotavai "Recipe Plus" nav poliklīnikas, bet gan tie ir atsevišķi uzņēmumi, kas ietilpst vienā uzņēmumā, lai arī ir holdinga sastāvdaļas.

"Nav nevienam ārstam "Veselības centra apvienībā" uzdevuma izrakstīt kādas noteiktas zāles.

Jo, pirmkārt, tas nav pareizi, un, otrkārt, tas nekādā veidā neietekmē mūsu darbību," teica Šmits, norādot, ka kompānija aicinājusi ārstus izrakstīt zāles, ņemot vēra to starptautisko, nevis firmas nosaukumu.

Te gan jānorāda, ka vitamīniem, kas pieminēti raidījumā, nav jāmin šis starptautiskais nosaukums. Holdinga vadītājs Šmits arī norāda, ka viņam arī nav bijusi saruna ar informācijas pirmavotu, uz kuru atsaucās Gruntmanis, tāpēc informācijas ir maz. 

"Tas, kas notiek poliklīnikās, protams, laiku pa laikam nāk ražotāju pārstāvji un stāsta par savām zālēm vai saviem medicīnas produktiem, un tas notiek konferenču veidā. Varbūt kāds ir pārpratis, ka tas ir kāda veida uzstādījums," teica Šmits.

Holdinga vadītājs arī norādīja, ka varētu poliklīniku tīklā pārbaudīt, kas noticis, taču par šādu ziņu apstiprināšanos, ka iestādes vadība liek ārstiem nepamatoti izrakstīt preparātus pacientiem, viņam būtu pārsteigums.

Aģentūras LETA informācija liecina, ka “Recipe Plus” ir Latvijas lielākais zāļu vairumtirgotājs, kas pieder "Repharm" holdingam. Šajā pašā holdingā ietilps arī poliklīniku tīkla pārvaldītāja "Veselības centru apvienība" (VCA). “Repharm" akcionāru saraksts publiski nav pieejams, bet pēdējā akcionāru sapulcē pa 50% kapitāla katrs pārstāvēja Josifs Apts un Jeļena Ņikitina.
 
Holdingā ietilpst arī lielāko Latvijas aptieku tīklu - "Mēness aptiekas" - pārvaldošā AS "Sentor Farm aptiekas". Holdingkompānija "Repharm" pērn nopelnīja 9 897 233 eiro, 2014.gadā peļņa bija 10 540 028 eiro, 2013.gadā nopelnīti 12 873 963 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti