Zināmi iespējamie nākamās valdības ministri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Par nākamās valdības atbildības jomu sadali piedāvājums jau izskanējis, –  "Jaunā Vienotība" atbildētu par sešām ministrijām un ieņemtu arī premjera amatu, bet "Apvienotais saraksts" un Nacionālā apvienība katra savā pārvaldībā saņemtu četras ministrijas. Latvijas Televīzijai neoficiāli zināmi arī vairāki iespējamie nākamās valdības ministri. 

"Jaunā Vienotība" darbam valdībā apspriež Saeimā ievēlēto deputātu kandidatūras. Bez premjera Krišjāņa Kariņa un ārlietu ministra Edgara Rinkēviča, – finanšu ministra amatam varētu tikt virzīts Arvils Ašeradens, izglītības un zinātnes ministra amatam – Anda Čakša, tieslietu ministra amatam Inese Lībiņa-Egnere. Labklājības ministra amatam tiek apspriesta Evikas Siliņas kandidatūra, jaunais enerģētikas un klimata ministrs varētu būt Raimonds Čudars. 

No "Apvienotā saraksta" reģionālās attīstības ministra amatam varētu tikt nominēts Māris Sprindžuks, iekšlietu vai zemkopības ministra amatam tiek apsvērta Māra Kučinska kandidatūra, bet veselības ministra amata kandidāts varētu tikt meklēts ārpus deputātu vidus.

No Nacionālās apvienības ministra amatus varētu saglabāt Nauris Puntulis Kultūras ministrijā un Ilze Indriksone Ekonomikas ministrijā. Aizsardzības ministra amatam tiek apspriesta Ināras Mūrnieces kandidatūra. Taču par satiksmes ministra amata kandidātu sarunas vēl turpinās. 

KONTEKSTS:

Nākamās koalīcijas partneri "Jaunā Vienotība", "Apvienotais saraksts" un Nacionālā apvienība parakstīja sadarbības memorandu, kurā citstarp politiskie spēki par sasniedzamajiem mērķiem izvirzījuši valsts drošības uzlabošanu, veselības aprūpes pilnveidošanu, Latvijas enerģētiskās pašpietiekamības nodrošināšanu un apņēmušies nesaudzīgi cīnīties pret korupciju. Panākta arī vienošanās, ka valdībā būs Klimata un enerģētikas ministrija, atsakoties no sākotnējā nodoma tai pievienot arī ar vidi saistītus jautājumus.

Tāpat "Jaunā Vienotība" piedāvājusi atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, kur tai pienāktos sešas ministrijas un premjera postenis, bet "Apvienotajam sarakstam" un Nacionālajai apvienībai – katrai pa četrām ministrijām.

14. Saeimas vēlēšanas notika 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība, "Apvienotais saraksts", Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Jaunievēlētā 14. Saeima uz pirmo sēdi sanāca 1. novembrī. 14. Saeimas pirmajā sēdē deputāti izraudzījās Prezidija locekļus, par Saeima priekšsēdētāju ievēlēts "Apvienotā saraksta" pārstāvis  Edvards Smiltēns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti