Zīmogo Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņai veltītu aploksni

Pieminot Zolitūdes traģēdijas upurus, Latvijas Pasta centrā „Sakta” ceturtdien notiek īpašas Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņai veltītas aploksnes zīmogošana. Aploksnē iestrādāti traģēdijā bojāgājušās Dainas Skadmanes veidota dizaina motīvi. Četros pēcpusdienā "Saktā" paredzēta arī biedrības "Zolitūde 21.11" pārstāvju tikšanās, kurā piedalīsies Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Kā stāsta biedrības vadītāja Regīna Ločmele-Luņova, aploksne ar Dainas Skadmanes dizainu tapusi, pateicoties Dainas ģimenes un kursabiedru iniciatīvai.

„Daina Skadmane bija Mākslas akadēmijas studente, kuras pēdējais darbs bija instalācija „Vēja egle” Rīgā, Kronvalda parkā. Dainas ģimene – mamma, brālis un māsas – rūpējas par to, lai iemūžinātu Dainas piemiņu. (..) Biedrība „Zolitūde 21.11” kopā ar Latvijas Pastu nāca klajā ar projektu izveidot speciālas aploksnes, kas būs pieejamas ierobežotā tirāžā – tādu būs tikai 800. Šīs aploksnes tiks zīmogotas 20.novembrī no paša rīta pasta nodaļā „Sakta” ar speciālu zīmogu „Atceries Zolitūdi/Remember Zolitūde”,” stāsta Ločmele-Luņova.

Interese par īpašajām aploksnēm ir liela, jau no rīta pēc tām ieradušies aptuveni 200 cilvēku, un tas ir daudz, ņemot vērā, ka aplokšņu tirāža ir 800, Latvijas Radio uzzināja pastā. Aploksnes saņem un apzīmogo gan filatēlisti, gan arī cilvēki, kurus pašus skārusi Zolitūdes traģēdija.

Savukārt Latvijas Radio sastaptais filatēlists Nikolajs pauda, ka par šo aploksni kolekcionāriem, visticamāk, nebūs liela interese, jo tas ir ļoti skumjš notikums un aploksne ir sēru noskaņās, kas nav ierasti kolekcijās.  

“Aizsaulē aizgājušie dzīvo tik ilgi, kamēr vien viņus atceras uz zemes,” ar šādiem vārdiem valsts prezidents Andris Bērziņš atklāja par godu Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem izdoto piemiņas aploksni un pastmarku.

Dainas jaunākā māsa Rūta stāstīja, ka instalāciju “Vēja egle” veido vēja iešūpotas bumbiņas, kas izstaro miera gaismu. Mākslas darba motīvs jau reiz izmantots, to iestrādājot Ziemassvētku apsveikumā Dainas piemiņai.

Īpašā aploksne un pastmarka veltīta visiem 54 traģēdijā bojāgājušajiem, un valsts prezidents Andris Bērziņš vienu no tām ceturtdien nosūtīja uz Mākslas akadēmiju, kur reiz dzimusi “Vēja egles” ideja. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt