Rīta intervija

EP vēlēšanu kandidāti: "Jaunās Vienotības" saraksta līderis Valdis Dombrovskis

Rīta intervija

Pavļuts: Ir izveidojusies neuzticības krīze NEPLP. Padome nepiekrīt

EP vēlēšanu kandidāti: Nacionālās apvienības saraksta līderis Roberts Zīle

Zīle: Par ES fondiem svarīgāka ir brīva konkurence, tad «mēs viņus izkonkurēsim»

Svarīgākais, kas Latvijai jāpanāk Eiropas Savienībā (ES), ir nevis lielākie eirofondu maksājumi, bet iespēja brīvi konkurēt ar rietumvalstīm, jo “tad mēs viņus izkonkurēsim”, šādu pārliecību intervijā Latvijas Radio pauda Nacionālās apvienības Eiropas Parlamenta vēlēšanu saraksta līderis Roberts Zīle.

Viņš klāstīja, ka pašreizējā situācijā jaunieši no Latvijas aizbrauc uz citām ES valstīm, jo nevēlas gaidīt 20 gadus, kamēr mājās dzīves līmenis un algas pieaugs, ja viņi var savu dzīvi sakārtot citur 3 – 4 gadu laikā.

Un, lai situāciju mainītu, svarīgi ir novērst konkurences ierobežojumus.

“Nav tik svarīgs tas eiro, ko jūs mums dodiet eirofondos, daudz svarīgāk, lai jūs mums ļautu konkurēt, jo tad mēs jūs izkonkurēsim, jo mūsu cilvēki ir tiešam radoši un labi strādā, bizness ir labs,” sacīja Zīle.

Kā vienu no konkurences ierobežojumiem viņš minēja plānus ES līmenī būtībā slēgt kravas autopārvadājumu tirgu.

Ja tiek ierobežotas iespējas konkurēt, mums ir mazāk izredžu “noķert” rietumvalstis pēc dzīves līmeņa, norādīja Zīle.  

Zīle, kurš Eiropas Parlamentā strādā jau vairākus sasaukumus, atzina, ka savu ieceru panākšanai Eiropas Parlamentā ir jāpārliecina daudzie kolēģi, tas prasa ilgu laiku. Taču viņš pauda cerību, ka izdosies nepieņemt likumdošanu par kravas pārvadājumu konkurences mazināšanu, kas mūs izspiestu no tirgus.   

Viņš arī atzina, ka vēl turpināsies cīņa par taisnīgākiem tiešmaksājumiem zemniekiem, lai tie nebūtu diskriminējoši un atbalsts citu ES valstu zemniekiem nebūtu ievērojami lielāks, kas būtībā arī ir konkurences ierobežojums.

Zīle arī norādīja, ka Nacionālā apvienība iestājas par nacionāli konservatīvu politiku, “lai nebūtu Briseles uzkundzēšanās pār nacionālajām valdībām, bet mēs neesam populisti”.  

Vēlētāju aktivitāte Eiropas Parlamenta vēlēšanās tradicionāli ir zema, bet Zīle aicināja cilvēkus piedalīties vēlēšanas, atgādinot, ka 80% likumdošanas top Eiropā, un pēc tam Saeima to pārņem un pielāgo, un tā ir saistoša Latvijas cilvēkiem, Latvijas uzņēmumiem. 

Tāpat Zīle aicināja padomāt par to, kas notiek ap atstādinātā Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) kandidēšanu uz Eiropas Parlamentu. Pēc Zīles domām, Ušakova atstādināšana mobilizēs viņa elektorātu un viņi aktīvāk piedalīsies vēlēšanās.  

“Pat ja jums nepatīk Nacionālā apvienība un Zīle”, viņš aicināja izvēlēties savu partiju un neļaut tiem, “kas mūk no Rīgas domes”, ieņemt labākas pozīcijas.

Zīle atzina, ka zināmu atbalstu Ušakovs un “Saskaņa” saņems, bet aicināja neļaut “viņiem izplesties ar savām idejām, kas nav vērstas uz Latvijas valsts un tautas interesēm”.

KONTEKSTS:

EP vēlēšanas notiks 25. maijā. No Latvijas tiks ievēlēti astoņi EP deputāti, un par šiem mandātiem cīnīsies 16 partijas un 246 deputāta kandidāti jeb vairāk nekā 30 par vienu mandātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti