4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Ziepniekkalnā nocirtīs 158 kokus, lai uzceltu vēl divus veikalus

Ziepniekkalnā tomēr nocirtīs 158 kokus, lai uzceltu vēl divus veikalus

Rīgas dome tomēr ir devusi zaļo gaismu, ļaujot izcirst kokus Valdeķu ielā Ziepniekkalnā. Vietējie iedzīvotāji iepriekš pret šādu ieceri iebilda, bet tomēr lēmums nav labvēlīgs iedzīvotājiem.

Valdeķu ielā - parkā, kurā koki ilgstoši ir auguši savā vaļā, lielveikala vajadzībām būvnieki plānoja izcirst septiņus ozolus, 3 ievas, 34 kļavas, 26 bērzus, 21 apsi, 29 blīgznas, 26 vītolus, 2 melnalkšņus - kopā 148 kokus. Rīgas dome ir ļāvusi nocirst par desmit kokiem vairāk.

“Mums kā rīdziniekiem tas šķiet visai biedējoši. Tā kā mēs pārvietojamies ar divriteni, mēs diendienā redzam, kas notiek,” atzina vietējais iedzīvotājs Māris.

Publiska apspriešana gan notikusi – tā noslēdzās pērnā gada oktobrī. Viedokļus apkopoja Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija. Toreiz tika teikts, ka iedzīvotāju viedoklis teritorijas attīstītājam - SIA “Valdeku properties” - esot svarīgs.

Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja biroja galvenā speciāliste Kristīne Bašķere apliecināja, ka ir atļauts cirst 158 kokus, atlīdzība dabas zaudējumu samazināšanai ir noteikta 33 500 eiro apmērā.  

“Domes mērķis nekādā veidā nav atbrīvoties no kokiem, bet ir jāsaprot tas, ka jebkura privātīpašnieka tiesības ir tādas, ka viņam nedrīkst aizliegt ar viņa privātīpašumu darboties likuma ietvaros, protams,” norādīja būvvaldes pārstāve.

Zemes īpašnieks ir Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudze. Koku zāģēšana gan sāksies tikai tad, kad būvnieks būs iesniedzis savu projektu. Tam noteikts termiņš līdz 2022. gadam.

“Kokus neviens necērt, ja netiek realizēta būvniecības iecere, jo gadījumos, ja tiek izdota atļauja būvniecības iecerēm, kokus var cirst pēc tam, kad ir stājusies spēkā būvatļauja. Attiecīgi, ja būvniecības iecere netiks īstenota, tad koki arī netiks cirsti,” skaidroja būvvaldes pārstāve. 

Būvvaldē uzsver, ka uzņēmējs gatavs kompensēt nozāģēto koku skaitu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti