4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Kas Ziepniekkalnā nepieciešams vairāk - lielveikals vai zaļā zona?

Ziepniekkalnā iedzīvotāji iebilst pret aptuveni 150 koku izciršanu

Ziepniekkalna iedzīvotāji iebilst pret 150 koku izzāģēšanu Valdeķu un Graudu ielā tirdzniecības centra būvniecības vietā. Tirdzniecības centra attīstītāji sola arī ieklausīties iedzīvotāju viedoklī, bet dendrologs atzīst – daudzi koki ir veseli un nav pamata to nozāģēšanai, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

Ziepniekkalna iedzīvotāji gatavojas iesniegt savus iebildumus Rīgas domē par to, ka plānots izcirst teju 150 kokus: septiņus ozolus, 3 ievas, 34 kļavas, 26 bērzus, 21 apsi, 29 blīgznas, 26 vītolus, 2 melnalkšņus - kopā 148 kokus.

“Šie koki ir bijuši Ziepniekkalna plaušas. Tagad uz mūsu gaisa kvalitātes rēķina izcirstajā klajumā mums tiks “dāvāti” divi tirdzniecības centri,” raidījumam “4. studija” pauda iedzīvotāji.   

Strīdus teritorija, kurā aug dažādi koki, atgādina nesakoptu parku. Daļa vietējo iedzīvotāju, kuri nevēlējās runāt kameras priekšā, pat priecājās, ka šī vieta tiks sakārtota un vairs nebūs interesanta alkohola cienītājiem. Tikmēr blakus esošās Spulgas ielas iemītnieki savākuši parakstus, lai uzņēmēji neaiztiek šo dabas stūrīti.

Rīgas būvvaldes sabiedrisko attiecību projektu vadītājs Edgars Butāns pastāstīja, ka koku ciršanu iniciēja, pamatojoties uz Būvvaldē iesniegto dokumentāciju, kas paredz šajā gabalā divu tirdzniecības centru jaunbūvi.

“Lai arī publiskā apspriešana šajā objektā ir noslēgusies, vēl aptuveni nedēļu varētu ienākt tās anketas, kas ir iesūtītas papīra formātā caur Rīgas domes apmeklētāju pieņemšanas centriem. Pašlaik ir saņemtas kādas 200 anketas,” stāstīja Butāns.

Kad visas anketas būs saņemtas, tajās pausto viedokli apkopos un lēmumu pieņems Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija.

SIA “Valdeku properties” pārstāvis Juris, kurš nevēlējās minēt savu uzvārdu, telefona intervijā apgalvoja, ka iedzīvotāju viedoklis teritorijas attīstītājam esot svarīgs.

“Mēs sākām ar koku publisko apspriešanu, lai saprastu to sabiedrības viedokli. Tāpēc pašlaik mēs nevaram nokomentēt, kas tur tieši būs. [..]  Ir arborists bijis un veicis koku inventarizāciju, kas ir iesniegta attiecīgās institūcijās, un bija rekomendācijas 70 kokus novākt, jo viņi traucē citiem kokiem – vai veci bija, vai pusaizlūzuši. Un kopumā tajā zemes gabalā bija 500 koki, no kuriem mēs plānojam 150 palūgt nocirst. Bet mēs kā atbildīgs attīstītājs varam apsolīt, ka mēs iestādīsim tikpat daudz koku vietā par saviem līdzekļiem,” solīja uzņēmuma pārstāvis.

Raidījums “4. studija” koku apskatei pieaicināja dendrologu Andreju Svilānu, kurš atzina, ka koki šajā teritorijā ir ļoti dažādi.

“Piemēram, šī kļava, kur ir puse no stumbra pie pamata, šķība un iztrupējusi. Protams, šis koks ir jāņem nost jo ātrāk, jo labāk. Bet tajā pašā laikā tā bērzu rinda, arī tās apses, kas ir jaunas un veselīgas, arī tā bērzu grupa - es neredzu iemeslu, kāpēc viņas būtu jānozāģē,” stāstīja Svilāns.

Šī teritorija ilgāku laiku nav tikusi pienācīgi kopta, tomēr koki šeit jutušies labi. Turklāt dendrologs pievērsa uzmanību blīgznai, kuru, iespējams, pat nedrīkst nocirst. Apkārtmērs liecina – tā pieskaitāma dižkoku saimei, pēc koka izmēra saskaņā ar noteikumiem to varētu uzskatīt par vietējās nozīmes aizsargājamo koku.  

Vai šeit notiks koku zāģēšana komercplatību būvniecības vajadzībām, būs zināms jau tuvākajā laikā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti