Dienas ziņas

A. Rezņikovs: 97% no Krievijas mērķiem Ukrainā ir civilobjekti

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Daudz ceļu satiksmes negadījumu un ugunsgrēku

Ziemīgajās brīvdienās vairākas smagas avārijas, traumas uz ietvēm un ugunsgrēki mājokļos

Aizvadītajā nedēļas nogalē uz ceļiem bija daudz satiksmes negadījumu. Uz negadījumu vietām palīgā devās arī Igaunijas glābšanas dienesti. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā norāda, ka bijuši arī vairāki nopietni ugunsgrēki dzīvojamās mājās.

Smagi negadījumi uz ceļa

Brīvdienās sniegs un ledus uz Latvijas ceļiem bijis liktenīgs vairākiem cilvēkiem. Divi smagākie ceļu satiksmes negadījumi notika sestdien uz šosejas Rīga–Ainaži. Pirmais – pussešos vakarā, kad notika sadursme starp vieglo "BMW" automašīnu, kravas auto un pasažieru autobusu. Valsts policija ziņoja, ka, visticamāk, avāriju izraisīja BMW vadītājs, kurš bijis vairāk nekā 1,5 promiļu reibumā. Cieta "BMW" vadītājs un autobusa pasažieris.

Uz tā paša ceļa dažas stundas vēlāk notika nākamais negadījums – sadursme starp pasažieru autobusu un kravas auto. Šajā negadījumā cietušo bija vairāk. Policijā to vērtēja kā vienu no smagākajām avārijām pēdējā laikā. Pagaidām nav zināms, kurš avāriju izraisīja – pasažieru autobusa "MK autobuss" vai kravas auto šoferis.

Pēc sadursmes dzīvību zaudēja autobusa šoferis, bet kravas auto vadītājs tika nogādāts slimnīcā. Tāpēc policija aicina atsaukties aculieciniekus, kas fiksējuši negadījumu video reģistratorā un tos, kuri var sniegt jebkādu izmeklēšanai noderīgu informāciju, zvanot pa tālruņa numuru 110.

No 46 autobusa pasažieriem medicīniskā palīdzība bija nepieciešama 26, no kuriem 3 cietuši smagi.

Cietušajiem palīgā steidza arī Igaunijas mediķi un ugunsdzēsēji.

"Cietušo skaits bija liels. Un, neskatoties uz to, ka mūsu tuvākās brigādes bija brīvas, kā jau visiem ir zināms, cietušo skaits bija ap 40. Līdz ar to bija ļoti vērtīgs šis sadarbības modelis, ka pievienojās arī Igaunijas glābēji," pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Operatīvās vadības centra vadītāja Raita Krišjāne.

NMPD norādīja, ka gadā vidēji 3–7 reizes kaimiņvalstis dodas viena otrai palīgā 40 kilometru pierobežā. Dienestā vērtē, ka, pateicoties tam, glābšanas darbi notika sekmīgāk un ātrāk.

To pašu saka arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Starp valstīm šāds sadarbības līgums noslēgts 2010. gadā.

"Piecas stundas glābēji strādāja notikuma vietā. Strādāja 12 glābēji no Latvijas un vēl 20 glābēji no Igaunijas. Kopumā tiešām plaši resursi," pastāstīja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšniece Ilze Dāme-Birziņa.

Abi lielie negadījumi notika uz viena un tā paša autoceļa. Uzņēmumā "Latvijas Valsts ceļi" norādīja, ka apgrūtināti braukšanas apstākļi bija visā valsts teritorijā un uz Tallinas šosejas ziemas uzturēšanas darbi notikuši, ievērojot Ministru kabineta noteikumu prasības. Šoseja sestdien tīrīta trīs reizes: agrā rītā pirms plkst.6, dienas vidū no plkst. 14.15 līdz 17.15 un vakarā no plkst. 19.30 līdz 22.30.

Traumas

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā norāda, ka nedēļas nogalē arī cita veidu izsaukumu bijis nedaudz vairāk, nekā ierasts. Cilvēki guvuši traumas, arī paslīdot uz ietvēm.

Tikmēr Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā nav novērots liels traumu skaits, kas būtu gūtas pēc paslīdēšanas uz ietvēm. Pašlaik slimnīcā ir tikai daži pacienti ar kritiena traumām, bet slimnīcā nokļuvušie bieži ir izvēlējušies laikapstākļiem neatbilstošus apavus.

"Darba mums pietiek, bet šobrīd tiešām, lai gan mazliet slīd, bet slīdamība nav tik ļoti ievērojama. Ir daži gadījumi, kad daži cilvēki paslīdējuši. Bet tā masveidīgi kā citus gadus, kad par 50% un vairāk pacientu skaits ir pieaudzis, – nē, šobrīd mēs tādu neievērojam. Vajadzētu tomēr parūpēties par adekvātiem apaviem.

Augsti papēži, gludas zoles, – tās nav tās lietas, kas draudzējas ar ledu,"

norādīja Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenais ārsts Uģis Zariņš.

Ugunsnelaimes mājokļos

Tikmēr VUGD, kam nedēļās nogalē vidēji ir ap 200 izsaukumu, šajās brīvdienās bija teju uz pusi mazāk – 112. Toties tie bijuši nopietni, tostarp degušas dzīvojamās mājas.

"Traģiskākais no ugunsgrēkiem bija izcēlies sestdien Lielajā ielā Rīgā, kur ar atklātu liesmu dega 240 kvadrātmetru platībā dzīvojamā māja. Un tur ugunsgrēkā bojā gāja divi cilvēki. Vairāki izsaukumi brīvdienās saņemti tieši tāpēc, ka dzīvojamās mājās deg sodrēji. Arī izsaukumi saņemti, kur mājās nepareizi tiek ekspluatētas apkures sistēmas," pastāstīja Dāme-Birziņa.

Pagājušajā nedēļā bijis pirmais izsaukumus, kas licis atgādināt par drošu Ziemassvētku gaidīšanu. "Aizvadītajā nedēļā bija izsaukums, kur kaķis bija apgāzis degošu sveci. Līdz ar to vēlamies atgādināt, ka degošas sveces vainagos, eglītēs vai vienkārši brīvi stāvošas nedrīkst atstāt bez uzraudzības ne mirkli," norādīja VUGD pārstāve.

Iepriekšējie gadi jau brīdinājuši, ka lielu ugunsgrēku var izraisīt arī svece, kas pati apgāzusies. Ugunsdzēsēji atgādina, ka atklāta liesma jāuzmana visu laiku. Pierādījusi prakse – liesma ir kautrīga, tikai kamēr uz to skatās.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti