Dienas ziņas

Meklē zemgaļu pēdas Lietuvas pierobežā

Dienas ziņas

Zaļā partija izbauda varas garšu

Ziemeļlatgalē veido vienotu tūrisma piedāvājumu

Ziemeļlatgalē tapis pirmais velomaršruts tūristiem

Pērn visi pieci Ziemeļlatgales novadi nolēma veidot vienotu  konkurētspējīgu tūrisma piedāvājumu klāstu. Jau tagad ir nostiprinātas vairākas aktivitātes – reģiona uzņēmēji un mājražotāji kopīgi piedalās prezentācijas pasākumos.  Nupat kopā izveidots arī pilnīgi jauns Latgalē pirmais marķētais velomaršruts. 

 “Ziemeļlatgalē ar skatienu nākotnē” - ar šādu moto pieci novadi – Rugāji, Balvi, Viļaka, Baltinava un Kārsava - rūpējas par vienotu tūrisma piedāvājumu pieejamību reģionā.

Viens no novadu sadarbības darba augļiem ir vienota velomaršruta “Rypoj vasals” izveide, tas būs pirmais Latgalē marķētais velomaršruts ar kopgarumu 169 kilometri.

Maršruta ceļš ved cauri visiem pieciem novadiem, pietuvojas arī Latvijas – Krievijas robežai, tādējādi izceļot arī Ziemeļlatgales reģiona savdabību - neskartās dabas, kā arī seno arodu un tradīciju vērtības.

Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centra direktore Inta Kaļva uzsvēra, ka tas ir noteikti latgaliskais piedāvājums.

“Tas ir alus, tā pati šmakovka, siers vai tie ēdieni, ko var baudīt tikai Latgalē. Ļoti gribas cerēt, ka tā ir arī viesmīlība, kuru noteikti varētu novērtēt tikai Latgalē,” sacīja Kaļva.

Rugāju novada uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības centra vadītāja Mārīte Orniņa savukārt pauda cerību, ka velomaršruts piesaistīs vēl vienu ceļotāju grupu, “velomaršruts ir tiešām ļoti interesants, varētu būt [piemērots] jauniešu kompānijām”.

Tomēr vēl aizvien velotūrisma attīstība Latgalē ir lēna - Ziemeļlatgalē tikpat kā nav izbūvēti speciāli veloceliņi, laukos trūkst arī ēdināšanas un nakšņošanas pakalpojumu iespēju.

“Kur cilvēkam palikt pa nakti? Kur viņam droši novietot savu velosipēdu? Kur viņam uzcelt savu telti? Un kur viņam paēst, galvenais arī tas. Jo dziļos laukos mums nav tādu kafejnīcu tik daudz,” atzina Inta Kaļva.

“Gribētos jau, lai arvien vairāk cilvēku atvērtu savas saimniecības tūristiem un tādējādi nopelnītu naudiņu savai ģimenei,” piebilda Mārīte Orniņa.

Tūrisma speciālisti ir pārliecināti: jaunā velo maršruta izveide, kā arī citu kopīgu pasākumu norise visos piecos novados turpmāk būs spēcīgs atspēriena punkts Ziemeļlatgales uzņēmēju aktīvākai rosībai ne tikai lielpilsētu centros, bet arī pierobežā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt