Dienas ziņas

Pamati “Rail Baltica” stacijai pie lidostas

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

“Dominā” invalīdu un senioru darinājumu tirdziņš

Ziemassvētku tirdziņā senioru un cilvēku ar invaliditāti darinājumi

Vēl lielāks nekā prieks par kādu pārdotu zeķu pāri, klūgu grozu vai baltā māla eņģeli viņiem ir satikšanās prieks. To atzīst visi Invalīdu un mazturīgo senioru atbalsta fonda dalībnieki, kuru amata prasmes pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal novērtējamas Ziemassvētku tirdziņā. Arī katrs ietirgotais eiro ir atspaids laikā, kad ar pensiju vien izdzīvot ir grūti. Un, redzot pircēju pārsteigumu par viņu darinājumiem, prieks ir vēl lielāks.

Māras Strodes un Ernas Salenieces rokas ne mirkli nestāv mierā, top atkal jaunas zeķes. Klūdziņu pinējs Aleksandrs Lācis gan vienkārši gaida pircējus un priecājas par katru saņemto eiro. 

"Ko nozīmē, ka tev ir 85 ar pusi, – tad mājās vari aiz garlaicības nomirt. Bet man ir ko darīt! Klūgas, šahs un tā tālāk. Tas ir atspaids, un mazmazbērniem vari kaut ko nopirkt. Galvenais – parādi, ka pensionārs vēl dzīvo," saka Aleksandrs.

Kovida gados netikušies, tagad seniori īpaši izbauda satikšanās prieku.

"Ļoti skumīgi mums bija, tiešām. Taču vismaz šo to saražojām. Nu jau papirkts, – jāpieada, jāpieada," smejas adītāja Māra.

"Dzija nav lēta, skatos jaunatvērtajos veikalos, ir stipri dārgi. Jāsāk domāt, ko pirkt," bažas pauda Erna Saleniece.

Ārvaldis Lūsis rāda savu dāvanu Ukrainai. Viņš darbojas ar ādu. "Mēs visi esam āda, tāpēc man patīk. Nu, tā iznāca, man ieteica, un jau 50 gadus nodarbojos ar šo," pastāstīja daiļamata meistars.

Invalīdu un senioru izstrādājumi Dominā.

Bet biedrības "Gaismas stars" stendā nopērkamas rotaļlietas, kuras šuvuši cilvēki ar garīgās veselības traucējumiem.

"Mēs esam Invalīdu un mazturīgo senioru atbalsta fonds un jau kopš 2015. gada organizējam [tirdziņus]. Cenas ir ļoti demokrātiskas. Savstarpējs prieks, satiekamies un priecājamies, ka pircējs ziedo," sacīja Invalīdu un mazturīgo senioru atbalsta fonda vadītāja Aina Giptere.

Tirdziņš tirdzniecības centrā "Domina" darbosies katru dienu līdz Ziemassvētkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti