Panorāma

VDD rosina apsūdzēt bijušo Rīgas domnieku

Panorāma

Panorāma

Gādā dāvanas bērniem Ukrainas bērnunamos

«Ziemassvētku ekspresis» gādā dāvanas bērniem Ukrainas bērnunamos

Ja krāsaina papīrā varētu ietīt mieru, brīvību un debesis bez uzlidojumiem, tieši šādu dāvanu svētkos saņemtu visi tie bērni, kuri palikuši kara plosītajā Ukrainā. Bet bērniem ir bērnu sapņi. Viņi lūdz pūķi, teleskopu un citas dāvanas. Gandrīz 500 mazie ukraiņi tās saņems no labiem cilvēkiem Latvijā, kas atsaukušies biedrības "Tavi draugi" aicinājumam un piepildījuši "Ziemassvētku ekspresi" ar dāvanām bērnunamos mītošajiem.

Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā ir pēdējā "Ziemassvētku ekspreša" pietura pirms došanās uz Ukrainas bērnunamiem. Vēl jāsagādā dāvanas 36 bērniem, un tad 500 sapņi būs piepildīti. Idejas autors pats kopā ar meitu pirks dāvanu Iljam, kam karš atņēmis mammu.  

Skolniece Līna Grieta Bērziņa atzina: "Mēs pirksim Iljam "Lego" konstruktoru, lidmašīnu. Jo viņš grib iemācīties būvēt pats." Biedrības "Tavi draugi" pārstāvis Kaspars Bērziņš piebilda: "Viņš jau arī saka – virs galvām lido lidmašīna, man nomirusi māmiņa, un viss, ko vēlos, ir miers. Bet es gribu izaugt liels un būvēt lidmašīnas. Tāpēc lūdz konstruktoru."

Bet Margarita Mišarina savu dāvanu – ģitāru – jau dabūjusi. Meitene Latvijā patvērumu radusi kopš pavasara, viņas draugi palika tur. "Grūti, auksti. Dāvanas viņus sasildīs. Man ir 12 gadu, es dzīvoju Zolitūdē, man patīk spēlēt klavieres, man patīk ziema."

Rosība pie "Ziemassvētku ekspreša" nerimst, dāvanu gādātāji nāk un nāk.

Akcijas atbalstītājs Jānis Zēgners stāstīja, ka deviņgadīgajai Diānai sarūpējis dāvanā pūķi, ko viņa vēlējusies. "Pašlaik nav tik viegli atrast, bet atradu." Tikmēr Jolanta Sašam sarūpējusi lukturīti un lādētāju, visiem Ukrainā dzīvojošajiem vēlot mieru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti