Panorāma

ES un Lielbritānija panāk «Brexit» vienošanos

Panorāma

Panorāma

Dievkalpojumi notiek attālināti

Ziemassvētku dievkalpojumi šogad – ierobežotam apmeklētāju skaitam vai attālināti

Šogad Ziemassvētki aizrit pasaulei un cilvēcei grūtā laikā un arī baznīcās svētki tiks svinēti citādi. Daļa dievnamu piedāvā dievkalpojumu skatīties tiešsaistē, daļā baznīcu tiks ielaists noteikts skaits cilvēku.  

Sveču un eglītes smarža, ērģeļu skaņas un sajūta, ka Dievs sadzird pat visklusāko lūgšanu. Luterāņu, katoļu un baptistu dievnamu durvis šogad netiks plaši atvērtas. Luterāņu dievnamos  svētku dievkalpojumu klātienē varēs klausīties tikai tik daudz apmeklētāju, cik to atļauj epidemioloģiskās prasības, bet dievkalpojums no Rīgas doma tiks translēts arī Latvijas Televīzijā.

“Ziemassvētkus, īpaši svētvakaru, šogad cilvēki tiek aicināti ievest savās mājās. Televīzija pat ir apsolījusi rādīt dziesmu tekstus. Tātad, pat ja jums nav dziesmu grāmatas, varēsiet aktīvi piedalīties dievkalpojumā,” norādīja Rīgas doma dekāns Elijs Godiņš.

Āgenskalna baptistu draudzes durvis svētku vakarā būs slēgtas. Mācītājs Edgars Mažis šeit dievkalpojumu noturēs viens pats, aicinot draudzes locekļus tajā piedalīties attālināti.

“Būs draudzes, kurās noteiktam cilvēku skaitam būs ļauts nākt, bet mūsu durvis būs slēgtas, jo šeit varam pulcēties tikai 50 cilvēki un būtu dīvaini, ja kādu mēs raidītu prom, tādēļ dievkalpojums būs tiešsaistē,” skaidroja Mažis.

Dievkalpojumi ik pēc stundas notiks svētās Marijas Magdalēnas katoļu  baznīcā. Vietas tajā būs gan tikai 85 baznīcēniem, un svētku dievkalpojums būs bez dziedāšanas, kuru epidemiologi atzinuši par bīstamu pandēmijas apstākļos.

“Dievkalpojumi būs ļoti koncentrēti, lai cilvēki var ātri iziet ārā un mēs varam vēdināt telpas. Daudzās draudzēs bija iespējams pierakstīties, mēs kontrolēsim situāciju,” informēja Rīgas arhidiecēzes palīgbīskaps Andris Kravalis.

Šogad Ziemassvētki būs citādi. Izpaliks sirsnīgas satikšanās, apkampieni, tuvu un tālu draugu apciemošana. Mācītāji norāda, ka arī tas, ka šogad piedzīvosim svētkus vienkāršībā, ir  iespēja dvēselei atgūt mieru un raudzīties rītdienā ar cerību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt