Rīta Panorāma

Nācis klājā grupas «Jāņa Ruņģa klātbūtne» otrais albums

Rīta Panorāma

Covid-19 turpina izplatīties Lietuvā un Igaunijā

Svētku apsveikumus un paciņas aicina nosūtīt laicīgi

Ziemassvētku apsveikumus un paciņas aicina nosūtīt laicīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Covid-19 pandēmija ir mainījusi pastnieku un kurjeru ikdienu. Cilvēki arvien vairāk iepērkas interneta veikalos, un šobrīd dažādu sūtījumu apjoms, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaudzis par 70%. Ar ko jārēķinās, ja vēlas uz Ziemassvētkiem nosūtīt dāvanu vai apsveikuma kartīti saviem tuviniekiem?

Covid-19 pandēmija ievērojami mainījusi pieprasījumu pēc dažādiem pasta un kurjeru pakalpojumiem.

"Šajā pirmajā vilnī martā, aprīlī, vasarā un rudenī apjoma pieaugums bija aptuveni 30% pret iepriekšējo gadu. Savukārt tagad pēc jauno ierobežojumu ieviešanas redzam, ka apjoma lēciens ir daudz krasāks. Tie ir 60-70%," atzina "DPD Latvija" valdes priekšsēdētājs Jānis Grants.

Sūtījumu piegādei un sūtīšanai ievērojami pieaugusi arī interese par paku skapju jeb pakomātu izmantošanu. Tā ir iespēja saņemt sūtījumus bez tieša kontakta ar pasta darbiniekiem vai kurjeru. Tuvojoties Ziemassvētkiem, cilvēki tiek aicināti pietiekami laicīgi nosūtīt paciņas un vēstules.

Pēdējo gadu laikā tādu kā renesansi piedzīvojusi apsveikumu kartīšu sūtīšana.

"Domājams, ka sūtījumi būs vairāk nekā citus gadus, jo cilvēku ieradumi ir mainījušies. Ir vairāk pirkumu interneta veikalos, kas rada lielāku sūtījumu apjomu. Arī noteikti cilvēki, kuri nevarēs satikties klātienē, vēlēsies nosūtīt dāvanas saviem tuviniekiem," klāstīja "Latvijas pasta" Vērtszīmju un filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs.

"Ja ir vēlme laicīgi piegādāto dāvanu nolikt zem egles, tad es noteikti aicinu to sūtīt pēc iespējas ātrāk.

Tas attiecas gan uz piegādēm pa Latviju, gan uz Eiropas Savienības valstīm," teica Grants.

Ja sūtījumus uz ārzemēm veic ar pasta starpniecību, tad jāņem vērā, ka katras valsts pasta administrācija ir noteikusi savus termiņus, līdz kuram tiek pieņemti sūtījumi, lai tos paspētu piegādāt līdz Ziemassvētkiem. 

"Ir jāievēro termiņi, līdz kuriem pasta sūtījumam ir jānokļūst līdz konkrētai pasta administrācijai. Jāseko līdzi informācijai "Latvijas pasta" mājaslapā, kādu  termiņu pasta administrācijas ir noteikušas. Piemēram, sūtījumiem uz Lietuvu un Igauniju ir jābūt šajās pasta administrācijās 14. un 15. decembrī, lai viņi tiktu piegādāti līdz Ziemassvētkiem," skaidroja Bebrišs.

Tikmēr "Latvijas pasts" līdz Ziemassvētkiem piegādās tos sūtījumus, kas būs saņemti līdz 20. decembrim. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti