Ziemassvētkos valsts mežos atļauts nocirst vienu eglīti

Līdz 31. decembrim Latvijas valsts mežos katram iedzīvotājam ir atļauts nocirst vienu eglīti, lai savas mājas izrotātu svētkos. Eglītes nociršanai ir stingri nosacījumi - tai jāaug konkrētās vietās un tā nedrīkst būt pārāk liela. Tāpat svarīgi eglīti nocirst tā, lai neradītu traumas meža zvēriem.

''Latvijas Valsts mežu'' pārstāvis Tomass Kotovičs stāsta, ka eglītes drīkst cirst gar ceļiem un grāvjiem.

Ziemassvētkos valsts mežos atļauts nocirst vienu eglītiKristaps Feldmanis

  "Skatoties arī uz grāvja atbērtnes, kas iet uz meža pusi, kādus divus līdz divarpus metrus no grāvja kantītes vai arī zem elektrolīnijām. Kategoriski aizliegts ir cirst egli jaunaudzē," sacīja Kotovičs.

  Pirms doties uz mežu ir jāpārliecinās, ka tas ir valsts īpašumā. Interneta vietnē "mammadaba.lv" esošajā kartē var apskatīties valsts meža masīvus. Gadījumā, ja nav pārliecības par to, ka tas ir valsts mežs, tad eglīti ir aizliegts cirst.

  "Eglītes, kuru jūs drīkstat, ņemt augstums ir 2-2,5 metri. Tas nozīmē, ka tās diametrs nedrīkst būt lielāks par 12 centimetriem pie pašas saknītes. Grāvmalītē atrasto eglīti nocirst līdz pašai, pašai zemei. Un tad, ja jums kāds gabaliņš ir lieks, jūs varat to vēlreiz nozāģēt un tad to lieko gabaliņu guļus pamest uz meža pusi, tas tur pārvērtīsies trūdos un viss būs kārtībā. Nedrīkst atstāt augstus stumbeņus – tas var kaitēt meža dzīvniekiem," skaidroja Kotovičs.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti