Ziemas pieteikšanās laikā potenciālos studentus aicina 30 augstskolas

Studēt gribētājiem, kas pagājušajā vasarā dažādu iemeslu dēļ augstskolā neiestājās, iespējams studijām pieteikties arī pašlaik. Ziemas uzņemšanā jaunos studentus šogad aicina pieteikties studijām 30 augstākās izglītības iestādes, liecina Nacionālās izglītības iespēju datubāzes informācija. Lielākā augstākās izglītības iestāde Latvijā – Rīgas Tehniskā universitāte – ziemas uzņemšanu sāks pirmdien, savukārt Latvijas Universitātē uzņemšana jau ir sākusies un turpināsies līdz 24. janvārim. 

Ap gadu miju augstskolas ziemas uzņemšanas rīko katru gadu. Uzņemšana jau sākusies vai drīz sāksies 30 augstskolās, kopā piedāvājot gandrīz 200 visdažādāko novirzienu studiju programmas. Studentu skaita ziņā lielākā Latvijas augstākās izglītības iestāde ir Rīgas Tehniskā universitāte. Tās studiju prorektors Uldis Sukovskis stāsta, ka

RTU ziemas uzņemšanā pārsvarā piedāvā programmas, kas ir domātas jau strādājošiem cilvēkiem.

"Lielākoties tās ir programmas vakara un neklātienes režīmā. Tātad mēs gaidām strādājošos cilvēkus, kas dažādu iemeslu dēļ nav sākuši studijas tūlīt pēc skolas," pastāstīja Sukovskis. "Tad vēl ir maģistratūras programmas, kurās mēs uzņemam studējošos, kuri savu iepriekšējo līmeni – bakalaura līmeni – beidz ziemā, jo ir profesionālās studiju programmas, kas beidzas pusgadā."

Augstskolas sāk studentu ziemas uzņemšanuMāris Klūga

  Sukovskis piemin, ka RTU decembrī jau noslēgusies pieteikšanās studijām ārzemju studentiem. Pilna laika studijām pieteikušies 250, savukārt nepilna laika – 150 ārzemju studēt gribētāju. Savukārt ziemas uzņemšanā RTU cer uz vēl pāris simtiem jaunpienācēju.

  "Ja vasarā mums ir tūkstošos mērāma uzņemšana, tad ziemas uzņemšanā tā ir krietni mazāka – dažos simtos," paskaidroja Sukovskis. "Ir programmas, kurās jau ir beigusies ziemas uzņemšana. Piemēram, Rīgas Biznesa skolas MBA [biznesa vadības] programmā uzņemšana jau ir beigusies. Tur ir nokomplektēta maģistra grupa – 25 cilvēki, ļoti veiksmīgi šinī ziemā. Skatīsimies, no pirmdienas, 8. janvāra, sākas dokumentu pieņemšana pārējās studiju programmās. Cerams, ka būs labs pieprasījums."

  Tikmēr Latvijas Universitātes Studentu servisu departamenta direktors Jānis Saulītis norāda, ka universitātei ziemas uzņemšanā pērn pieteikušies aptuveni 80 jauno studentu, un šogad varētu pievienoties aptuveni 100.

  Arī Latvijas Universitātē parasti ziemas uzņemšanā pārsvarā tiek piedāvātas maģistra programmas, taču šogad var iestāties arī vairākās pamatstudiju programmās.

  "Līdz šim mēs tā īpaši neesam pamatstudijās ziemā ņēmuši [studentus]. Pagājušajā gadā bija vienā programmā, šogad tagad būs sešās. No tām divas ir jaunas programmas – Industriālās inženierijas vadība, kas būs piedāvāta gan latviešu, gan angļu valodā, un Eiropas integrācija un globālā attīstība, kas būs piedāvāta angļu valodā," sacīja Saulītis. "Abās šajās programmās, mēs ceram, ka būs arī ārzemju studenti."

  Ziemas uzņemšanā reti augstskolas piedāvā valsts budžeta vietas. Visvairāk šādu programmu ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, kur budžeta vietas pieejamas sešās programmās. Lielākajā daļā augstskolu ziemas uzņemšana noslēgsies janvāra beigās vai februāra sākumā.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti