Dienas notikumu apskats

Saeimas komisijas bez «Vienotības» deputātu balsīm atbalsta izmaiņas nodokļos

Dienas notikumu apskats

Politiķi vēl nesola ieviest Pasaules Bankas ieteiktās nodokļu reformas

Nedēļas laikā uz gājēju pārejām notriekti astoņi cilvēki

Ziemā gājēji un šoferi kļuvuši neuzmanīgi – nedēļas laikā uz pārejām notriekti astoņi cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pēdējās nedēļas laikā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ar smagām traumām nogādāti astoņi cilvēki, kas notriekti uz gājēju pārejas. Zinot savas tiesības, tumšajā laikā gājēji aizmirst arī par saviem pienākumiem – gan lietot atstarotāju, gan pārliecināties, vai netuvojas auto, tomēr Valsts policija arī neizslēdz autovadītāju iespējamu neuzmanību vai nevērību.

Austrumu slimnīcas Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas vadītājs, ķirurgs Andris Vikmanis secina - gājēji zina, ka viņiem ir priekšroka, un kļūst neuzmanīgi. Savukārt vadītāji pat gribēdami nevar nobremzēt, ja gājējs izlec auto priekšā pēdējā brīdī. Īpaši pašlaik, kad ceļi ir slideni.Tajā pašā laikā situācija uzlabojoties, jo vēl nesen klīnikā bijusi vesela palāta tieši uz pārejām notriektajiem gājējiem.

Tomēr astoņi notriekti cilvēki nedēļas laikā ir liels skaits, norāda ārsts.

Pēdējie divi cietušie Austrumu slimnīcā ievesti aizvadītajā diennaktī. Visi pacienti guvuši smagas politraumas tieši uz gājēju pārejām Rīgā. Cietušo pieplūdumu ārsts skaidro ar laika apstākļiem un tumšajiem vakariem: „Tās ir skeleta traumas, dažādi lūzumi kājās un kombinējās ar galvas traumām un vēdera orgānu bojājumiem. Tas notiek uz gājēju pārejām, paši ļaudis neko nesaka, jo, kad šeit ierodas, viņi ir šokā un viņiem sāp. Tas ir gan fizisks šoks par traumu, kura atstās sekas uz mūžu, un arī morāls šoks, ka kas tāds noticis, šķērsojot gājēju pāreju.”

Arī Valsts policijā apliecina, ka iestājoties tumšajam laikam ceļu satiksmes negadījumos krietni biežāk cieš tieši gājēji. Arī aizvadītajā nedēļā policija ziņoja par notriektu 10 gadus vecu meiteni uz gājēju pārejas Laimdotas un Biķernieku ielas krustojumā, kur autovadītājs pametis notikuma vietu pēc negadījuma.

„Te var runāt par autovadītāja iespējamu neuzmanību vai nevērību. Ja runa ir par neapgaismotām gājēju pārējām, kas atrodas kaut kur nomaļākās vietās vai ārpus apdzīvotām vietām, tad auto vadītājs ne vienmēr var savlaicīgi pamanīt gājēju. Te ir jābūt abpusēji uzmanīgiem. Īpaši diennakts tumšajā laikā jāatgādina, ka pārvietojoties pa neapgaismotām teritorijām un šķērsojot ielu mazapgaismotās vietās, jālieto atstarotājs,” norāda policijas pārstāvis Dairis Anučins.

Tāpat Valsts policijā secina, ka daļa iedzīvotāju pēc traumu gūšanas policijā nemaz nevēršas. Ja autovadītājs nav pēc negadījuma sazinājies ar policiju, tad to aicina darīt pašus gājējus vai aculieciniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti