Sadaļas Sadaļas

Ziedu klēpji, valsts himna un svētku uzrunas. Kā jauno mācību gadu sagaida Rīgas mazākumtautību skolā

Mācību gadu šogad sāk 215 000 skolēnu, kas Zinību dienu aizvadījuši svētku noskaņā, bet jaunajā mācību gadā pedagogus, skolēnus un viņu vecākus gaida arī dažādas izglītības satura izmaiņas. Viena no mācību satura reformām šogad skar tieši mazākumtautību izglītības iestādes.

Ziedu klēpji un svētku noskaņa. Kā jauno mācību gadu sagaida Rīgas 22. vidusskolāSintija Ambote
Rīgas 22. vidusskolā Zinību dienas agrā rītā valda liela rosība – sapostie bērni, satrauktie vecāki un skolotāji skrien apkārt ar ziedu klēpjiem.

 

Anastasija mācās 11. klasē un vaļsirdīgi atzīst, ka vēl vēlas vasaru, bet ir priecīga atgriezties arī skolā, jo mācības kopumā negarlaiko. Šī ir mazākumtautību skola un, kā zināms, tad viena no mācību satura reformām šogad skar tieši šīs izglītības iestādes. Proti, sākumskolā vismaz pusei mācību stundu jānotiek valsts valodā.

Savukārt 7. līdz 9. klašu posmā ne mazāk kā 80% no satura jāmāca latviešu valodā. Par to, vai tas ir apgrūtinoši, bērnu domas dalās.

Gaitenī ar divām ziedu vāzēm rokās uz nelielu sarunu piestāj arī latviešu valodas un literatūras skolotāja Dace Lukase. Jautāta par satura reformām un pārējām izmaiņām, viņa sacīja, ka šajā jautājumā viņu nekas nesatraucot.

Vēlāk skolēni pulcējas pagalmā Zinību dienas svētku līnijā, kur ar valsts himnu un svētku uzrunām pedagogi atklāj jauno mācību gadu.

Vērtējot dažādās satura reformas, Rīgas 22. vidusskolas direktore Irina Romanova stāsta, ka personāls tam ir gatavs: "Ziniet, es neteiktu, ka tas ir kaut kas īpašs, kaut kas svešs. Protams, tas ir izaicinājums sākumskolas klasēs, nezaudējot pasniegšanas kvalitāti, iekļaut latviešu valodu skolas ikdienas dzīvē, jo 50 uz 50 mēs sākam mācīt krieviski un latviski."

Taču direktore apstiprina tendenci par skolotāju trūkumu valstī, jo arī šeit

līdz pēdējam brīdim šķitis, ka pietrūks pedagogu, bet galu galā 1. septembrī darbu sāka trīs jauni skolotāji.

To vidū sociālo zinību un ekonomikas skolotāja Indra Gaivere no "Iespējamās misijas".

"(..) Tas ir tāds izaicinājums tieši man personiski, redzēt, ko es varu, kādu ieguldījumu es varu sniegt izglītības sistēmai Latvijā," saka Gaivere.

Kopumā valstī šogad mācību gadu sāk 215 000 skolēnu un, kā ziņots, kopumā Latvijā jaunajā mācību gadā brīvas ir aptuveni 500 pedagogu vakances. Daļa no tām gan piedāvā nepilnas slodzes darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt