Rīta Panorāma

Gada notikumu apskats 31.12. plkst. 18:35. Intervija ar Jāni Gesti un Daci Slavinsku

Rīta Panorāma

Francijā izmēģina jaunu veidu, kā iegūt slaveno "Foie gras"

Ziedošana iespēja palīdzēt. Intervija ar Ziedot.lv vadītāju Rūtu Dimantu

«Ziedot.lv» vadītāja: Sociālā situācija Latvijā uzlabojas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Sociālā situācija Latvijā uzlabojas, un labdarības organizācijas saņem mazāk palīdzības lūgumu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

Atskatoties uz aizvadīto labdarības maratonu "Dod pieci", Dimanta atzina, ka tas bijis emocionāls laiks un neviens nav gaidījis, ka tik smagai tēmai būs tāda atsaucība. "Saskāros ar daudziem dzīvesstāstiem. Līdzcilvēki saprata, ka nav vieni. Īpašā pārtika ir dzīvības un nāves jautājums - pamatvajadzība. No labdarības un ziedojumiem pamatvajadzības nevajadzētu nodrošināt," uzsvēra Dimanta.

Maratona laikā dzirdētie dzīvesstāsti iezīmējuši to, ka daudzi līdzcilvēki ir vientuļi ar savām problēmām. Tāpat atšķiras arī pašvaldībās pieejamā sociālā palīdzība un cilvēku attieksme vienam pret otru. "Ir sociāli atbildīgāki lēmumu pieņēmēji, kas saprot, ka palīdzība cilvēkam ir svarīgāka nekā puķudobes," pauda Dimanta.

"Ziedot.lv" vadītāja tomēr atzina, ka faktiski sociālā situācija valstī uzlabojas un palīdzības lūgumi tiek saņemti mazāk. "Nav vairs tik daudz tādu lielu izmisuma palīdzības lūgumu. Tagad varam runāt par dzīves kvalitāti, piemēram, kā bērnam ieviest pacēlāju. Ir pašvaldības, kas joprojām nedzird savus cilvēkus. Joprojām ārstniecība ir tā lieta, kuru Latvijas iedzīvotāji nespēj apmaksāt pilnībā," sacīja Dimanta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti