Dod pieci!

"Dod pieci!" Labdarības maratons. Tiešraide!

Dod pieci!

DOD PIECI! Labdarības maratons

DOD PIECI! Labdarības maratons

«Ziedot.lv» vadītāja Dimanta: Cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem nepieciešama praktiska palīdzība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad aicina ziedot, lai veidotu pilnvērtīgāku vidi cilvēkiem, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Labdarības maratona laikā savāktie ziedojumi palīdzēs cilvēkiem ar funkcionālajiem traucējumiem veidot viņu ikdienu patstāvīgāku. "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta norāda, ka šogad ir svarīgi sniegt ļoti praktisku palīdzību, piemēram, aprīkot vannasistabu vai ierīkot pacēlāju kāpņu telpā.

"Dod pieci 2021"

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad izcels vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Atklājot sabiedrisko mediju labdarības maratonu "Dod pieci!", Latvijas Radio 5 – pieci.lv dīdžejus Magnusu Eriņu, Elīnu Baltskaru un Lindu Samsonovu uz 154 stundām īpašajā stikla studijā Doma laukumā ieslēdza "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta un šī gada "Dod Pieci!" tēmas vēstneši Voldemārs Lapa un Elvis Kurpnieks. 

Maratona atklāšanā šī gada tēmas vēstnesis Voldemārs Lapa, kurš ratiņkrēslā pavadījis visu mūžu, aicina cilvēkus iesaistīties:

"Jādod sava artava, lai uzlabotu vides pieejamību visiem, īpaši cilvēkiem, kas nevar normāli izkļūt no mājas.

Visiem ir jākustas iespēju robežās. [..] Šī gada labdarības maratons būs grūdiens tam, lai tiktu noņemti šķēršļi."

Labdarības maratona "Dod pieci!" vēstnesis Voldemārs Lapa
Labdarības maratona "Dod pieci!" vēstnesis Voldemārs Lapa

Tāpat Elvis Kurpnieks, kas arī ir "Dod pieci!" vēstnesis, uzsver, ka pēc traumas lielākais grūdiens ir bijis līdzcilvēku atbalsts: "Bija posms – padoties vai iet uz augšu. Nepadevos. Tagad esmu tas pats Elvis, kas biju pirms traumas. Tagad daru vēl vairāk lietu nekā iepriekš. Neesmu mājās sēdētājs."

Labdarības maratona "Dod pieci!" vēstnesis Elvis Kurpnieks
Labdarības maratona "Dod pieci!" vēstnesis Elvis Kurpnieks

Savukārt "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta uzsver: "Šī gada maratonam ir divi mērķi. Viens – lai publiskā vide būtu pieejama cilvēkiem ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem. Lai visi saprastu, ka

Latvijā ir vismaz 200 000 cilvēku, kam ir liegtas pārējiem it kā ikdienišķas lietas.

Otrā lieta ir praktiska – palīdzēt aprīkot mājas un pielāgot individuālās vajadzības tam, kam pagaidām valsts nauda nepietiek."

Jau ziņots, ka arī šoreiz ir iespēja pieteikties palīdzības saņemšanai, aizpildot anketu mājaslapā dodpieci.lv sadaļā "Pieteikt palīdzību". Ikviens, kuram ir kāda individuāla vajadzība vides pieejamības uzlabošanai, var un ir aicināts aizpildīt anketu. Pēc pieteikuma saņemšanas, Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons" radīs veidus, kā atrisināt konkrētās situācijas. "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta norāda, ka šogad būs pieejama ļoti praktiska palīdzība.

Šogad labdarības maratona "Dod pieci!" aizsācējs, DJ Toms Grēviņš uzsāka jaunu izaicinājumu, kļūstot par "skrienošo" dīdžeju. Sākot ar šodienu, viņš skries piecus maratonus 42 km garumā, lai piesaistītu papildu ziedojumus cilvēkiem ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. "Bieži vien aizmirstam būt pateicīgi liktenim. Vēlos palīdzēt cilvēkiem, pats esot kustībā," pauž Toms Grēviņš.

Ikviens aicināts ziedot "Dod pieci!" apmaiņā pret mīļākās dziesmas atskaņošanu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā. Ziedojumus sākot no 5 eiro var veikt mājaslapā.

No 17. līdz 23. decembrim būs iespējams veikt ziedojumus arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā. Ziedojot klātienē, maratona organizētāji lūdz ievērot drošības ierobežojumus un 2 metru distanci. Labdarības maratona "Dod pieci!" mērķim ziedot var arī Ziedot.lv mājaslapā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti