Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes pārstāvi Ievu Druvenieci

Intervija ar “Ziedot.lv” vadītāju Rūtu Dimantu

«Ziedot.lv» saņem telefoniskus uzbrukumus par organizācijas darbu Ukrainas atbalstam

"Ziedot.lv" kā labdarības organizācija saskaras ar telefoniskiem uzbrukumiem saistībā ar Ukrainas iedzīvotājiem sniegto palīdzību. Tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina organizācijas vadītāja Rūta Dimanta.

Dimanta stāstīja, ka kopumā sabiedrības saliedētība ir redzama tajā, kā cilvēki ir "atvēruši savus maciņus". Vienlaikus viņa piebilda, ka "Ziedot.lv" saskaras ar dažādiem verbāliem un cita veida uzbrukumiem.

"Zvana, lamā necenzētos vārdos, sūta tur, kur to Krievijas kuģi. Arī plakāti, kas uz ielām ir par ziedošanu Ukrainai, tiek apzīmēti ar "Z" burtiem," atzina Dimanta.

Labdarības organizācijas vadītāja skaidroja, ka attiecīgos telefona numurus un e-pasta adreses, no kurām tiek saņemti draudīgie zvani un ziņas, viņa nosūta tiesībsargājošajām iestādēm, taču tie pārsvarā esot anonīmi.

Dimanta norādīja, ka par to viņai esot bažas, bet satraucoša esot arī aktivitāte sociālajos medijos. "Man meita sociālajos medijos pavada daudz laiku, tur jau ir naida runa un dezinformācija. Es domāju, ka cilvēks, kurš neseko [informācijas] pirmavotiem, tur var arī apjukt," atzina Dimanta.

Viņa uzsvēra, ka valsts pārvaldei un politiķiem būtu vairāk jādomā par iekšējo drošību. Dimanta aicināja vairāk runāt ne tikai par to, kā Latvijā palīdzam Ukrainai, bet arī par to, kā paši dzīvosim gan kara laikā, gan pēc tā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti