«Ziedot.lv» saņem ļoti daudz iedzīvotāju jautājumu par atbalstu apkures sezonā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Labdarības organizācija "Ziedot.lv" patlaban saņem ļoti daudz jautājumu no pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti un daudzbērnu ģimenēm par iespējamo atbalstu apkures sezonā, to intervijā Latvijas Radio sacīja organizācijas vadītāja Rūta Dimanta. Pēc viņas teiktā, cilvēki jautājot – ja nebūs valsts atbalsta malkas vai brikešu iegādei, vai to sniegs labdarības organizācijas.

Intervija ar labdarības organizācijas "Ziedot.lv" vadītāju Rūtu Dimantu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Dimanta skaidroja, ka labdarības organizācijā vēršas tie iedzīvotāji, kuriem apkures sezonai nepieciešamais kurināmais – malka vai briketes – jāgādā jau tagad. Iedzīvotāji stāstījuši, ka kurināmā cena pieaugusi divas un dažkārt pat trīs reizes, bet šiem iedzīvotājiem nav naudas, lai nopirktu kurināmo. Viņu ienākumi nav palielinājušies, un arī gaidāmā pensiju indeksācija to nerisinās, jo sadārdzinājums ir būtiskāks.

"Ziedot.lv" vadītāja sacīja, ka labdarības organizācijai īsti nav skaidrs, kāds būs valsts un pašvaldības atbalsts apkures sezonā, un lūdz iedzīvotājus ar interesējošajiem jautājumiem vērsties savā pašvaldībā.

"Jo ir runas, ir ziņas, ka būs jauns mājokļa pabalsta aprēķina veids un, iespējams, ka cilvēki vēl pirms apkures sezonas varēs to izmantot, lai iegādātos kurināmo. Ja no pašvaldību sociālā dienesta tiek saņemts atteikums, tad droši lai vēršas atpakaļ pie labdarības organizācijām, arī pie "Ziedot.lv", un tad, protams, mēs mēģināsim lūgt līdzcilvēkiem palīdzēt citiem līdzcilvēkiem. Bet jāsaprot, ka pilnīgi visai sabiedrībai izdevumi palielinās," sacīja Dimanta.

Dimanta atzina, ka otra satraucoša lieta ir tā, ka cilvēki, kuriem ir nepieciešami dārgi medikamenti vai medicīnas aprūpe, pieaugošās dārdzības dēļ to vairs nevar atļauties. "Ziedot.lv" ir pieaudzis lūgumu skaits palīdzēt apmaksāt šos medikamentus un ārstniecību. Pagaidām organizācijai izdodas palīdzēt, bet tā ar bažām raugās uz rudeni.

KONTEKSTS:

Valdība sēdē pirms Jāņiem konceptuāli vienojās, ka nākamajā apkures sezonā valsts segs pusi no siltumapgādes izmaksu sadārdzinājuma gan centrālās apkures saņēmējiem, gan tiem, kas apkurei izmanto elektrību, gāzi un granulas. Par malkas apkuri atsevišķs atbalsts nav plānots, jo malku mājokļa apkurē izmantojot pamatā tās mājsaimniecības, kas ir mazāk nodrošinātas un kam plānots palīdzēt ar lielāku mājokļa pabalstu, iepriekš skaidroja labklājības ministrs Gatis Eglītis ("Konservatīvie").

Koalīcijā esošā partiju apvienība "Attīstībai/Par!" gan rosinās valsts atbalstu paredzēt arī, lai daļēji segtu malkas sadārdzinājumu. 

Valdība par iecerētā atbalsta nosacījumiem lems augusta otrajā nedēļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti