«Ziedot.lv»: Latvijā saziedoti teju 11 miljoni eiro palīdzībai Ukrainai; jau izlietoti 10,8 miljoni

Labdarības organizācija “Ziedot.lv” no Latvijas sabiedrības aizvadīto piecu mēnešu laikā palīdzībai Ukrainai saņēmusi gandrīz 11 miljonus eiro, un no tiem izlietoti aptuveni 10,8 miljoni eiro. To Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” pastāstīja organizācijas vadītāja Rūta Dimanta. 

Kā palīdzēt Ukrainai un kara bēgļiem?

 

  • Uzņēmumiem, kas vēlas palīdzēt, reģistrēties šeit.
  • Uzņēmumu un NVO tiešais atbalsts Ukrainas bēgļiem Latvijā – reģistrēties šeit.
  • Kur var ziedot mantas cilvēkiem no Ukrainas. KARTE
  • Labdarības interneta veikals preču ziedojumiem Ukrainas tautai – šeit.
  • Ziedot Ukrainas cilvēkiem var šeit.
  • Ziedot Ukrainas Aizsardzības ministrijai var šeit.

Dimanta norādīja, ka pašlaik aptuveni 10,8 miljoni eiro ir izlietoti, lai sniegtu praktisku palīdzību tieši Ukrainā. Galvenokārt saziedotie līdzekļi izmantoti ārstniecības, pārtikas un aizsardzības preču nogādāšanai Ukrainā.

Visvairāk ziedots pirmajos divos kara mēnešos.

Vasara esot laiks, kad tradicionāli samazinās ziedojumu skaits. Paralēli nemazinoties arī ierastie lūgumi pašmāju vajadzībām un tie galvenokārt esot lūgumi par ārstniecības palīdzību. 

Dimanta pauda: "Tad, kad lielai sabiedrības daļai iet labi, tad par labdarību nereti tiek aizmirsts. Ja ir kāda krīze, tad cilvēkos rodas lielāka empātija, jo nācija apzinās, ka visiem ir grūti."

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti