Panorāma

Drošības policija sāk kriminālprocesu par komentāriem internetā

Panorāma

K. Barona ielas krimināllietā iesaistīto darbinieku neatstādinās

Ziedotājus aizkustina «Dod pieci» mērķis

Ziedotājus aizkustina labdarības maratona «Dod Pieci» mērķis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Labdarības maratonā "Dod Pieci" līdz šim ir saziedoti 32 257 eiro. Visa šī nauda tiks tērēta, lai apmaksātu dažāda veida konsultācijas ģimenēm, kuras gatavas dot pajumti bērnunama bērniem. Ideja par Latviju simtgadē bez šāda veida aprūpes iestādēm nāk no cilvēkiem – tā izskanēja Latvijas simtgades forumā. Tāpēc jau pirmajās dienās tai ir liels atbalsts.

Daudzi ziedotāji, īpaši tie, kuriem ģimenē pašiem aug bērni, atzīst, ka labdarības maratona "Dod Pieci" šā gada ziedošanas mērķis viņus uzrunājis īpaši.

"Es domāju, ka šis ir vislabākais mērķis līdz šim. Vismaz man tas ir visaktuālākais, jo man pašai ir trīs meitas. Par to man visvairāk sirds sāp un deg. Lai visiem būtu ģimene," atzina ziedotāja Ivita.

Tuvējā krodziņa īpašnieks Andris uz Doma laukumā esošo radio Pieci.lv stikla studiju, kur risinās labdarības maratons, atnācis ar tējas naudas krūku jeb klientu pateicībām. Šaurajā ziedojumu atverē daudzās monētas nemaz nevar dabūt iekšā. Tāpēc klauvē pie stikla studijas durvīm un Andri ielaiž, lai viņš tiek pie ziedojumu kastes no otras puses.

"Man pašam ģimene bērnībā nav bijusi ļoti spilgta. Tagad man ir izveidojusies ģimene. Man bērniņš piedzima. (..) Jau astoņi mēneši būs manam puikam. Tas nav vārdos izsakāms. (..) Nezinu, vai var salabot bērnību, bet vieglāku padarīt var," uzskata Andris.

Programmas "Plecs" galvenais mērķis ir radīt plašu audžuģimeņu tīklu visā valstī. Jo palīdzību vajag ne jau tikai tiem 1200 bērniem, kuri bērnunamos mīt pašlaik. Arī, ja vientuļai mammai gadās nokļūt slimnīcā, audžuģimene ir vislabākā vieta, kur ievietot bērnu mammas slimības laikā.

"Audžuģimene ir tā vieta, kur bērns dzīvo, vai nu kamēr bioloģiskie vecāki var viņu uzņemt atpakaļ, vai arī viņš atrod jaunu ģimeni - adoptētāju vai aizbildni.

Un tā, manuprāt, ir tāda sistēma, ko mēs varētu savai valstij simtgadē uzdāvināt, lai mēs arī būtu drošs katrs par saviem bērniem," sacīja organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

Ar ģimenēm, kuras gatavas praktiski palīdzēt bērniem iziet no bērnunamiem un ienākt ģimenē, sāks strādāt jau janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti