«Ziedot.lv» izrāda jauno rehabilitācijas centru «Poga» – arī robotu, kas bērniem māca staigāt

Kvalitatīva rehabilitācija pēc smagām traumām vai slimībām parasti ir ļoti dārga un bieži saistīta ar ārstēšanos ārzemēs. Katrs savam bērnam vēlas to labāko, tāpēc cenšas rast iespēju tikt uz ārvalstu klīnikām. Tikmēr “Ziedot.lv” ir soli tuvāk sapnim sniegt augsta līmeņa rehabilitāciju bērniem tepat Latvijā. Ieskandinot Ziemassvētkus ar dārza ballīti, fonds sestdien, 19.decembrī, iepazīstināja arī ar tuvu gatavībai esošo rehabilitācijas centru “Poga”. 

Rehabilitācijas centrs "Poga" atrodas Rīgas centrā, mazā šķērsieliņā. Interesenti un visi ielas kaimiņi sestdien bija aicināti uz Ziemassvētku dārza ballīti un iepazīšanos ar centra telpām un iespējām. Kamēr vieni bauda cukurvati, "Pogas" vadītāja izrāda centra lielāko lepnumu, starp citu, vienīgo Ziemeļeiropā, – robotu, kas iemāca bērniem no jauna staigāt.

"Šis robots ir unikāls arī ar to, ka mēs varam mācīt bērnam kāpt pa trepēm, kas nav citiem gaitas robotiem. Mēs varam mācīt kāpt uz augšu, kāpt uz leju, izstrādāt konkrēti vienu mazu gaitas detaļu, tā ir ļoti unikāla lieta. Un tas atkārtojumu skaits, ko robots veic, ir vismaz 800 soļi vienā nodarbībā – tas ir minimums, ko mēs darām, jo smadzenēm ir nepieciešama ļoti precīza un atkārtota informācija, lai mēs varētu atgūt funkciju," stāsta rehabilitācijas centra “Poga” vadītāja  Līga Latkovska.

Citā telpā atrodas tā saucamais “būris” – tajā bērnam īpašā kostīmā trīs stundas dienā vairāku nedēļu garumā jāvingro. Smags un intensīvs, taču rezultatīvs darbs.

"Pirmais bērns ienāks tajā brīdī, kad tiks pabeigtas apmācības. Mums vēl no Amerikas brauc janvāra beigās, februāra sākumā apmācīt, jo visi speciālisti, fizioterapeiti būs starptautiski sertificēti, un tad, kad mēs nodosim to kā ārstniecības iestādi. Faktiski – viens divi mēneši un sāksies rehabilitācijas posms," atzīst “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

Rehabilitācijas iespējas noderēs arī Līgai, kura kopā ar mammu bija atnākusi aplūkot paveikto. "Ne visi vecāki var atļauties samaksāt par rehabilitācijām, par fizioterapiju. Un šeit, cik es saprotu, ir komandas darbs – visi zinās bērnu. Tas ir ļoti patīkami," stāstīja Līgas mamma Dzintra Zeidiņa.

Pirmajā gadā centrs būtu spējīgs palīdzēt vismaz 300mt bērniem. Tiem vecākiem, kuri rehabilitāciju nespēs segt no sava maciņa, Ziedot.lv palīdzēs meklēt vajadzīgos līdzekļus. Arī rehabilitācijas centra tapšanu var atbalstīt ziedojot.

2 komentāri
Artanis
Ziedot.lv ir kārtējais naudas mazgāšanas un optimizācijas kantoris - tā jau sen zināma prakse citviet pasaulē, ka 'labdarības' irganizācijas ir lielisks piesegs dažādām shēmām. Šeit Latvijā, gan jāatzīst, viņi lielākoties pelna vienkārši savācot savus 25% no saziedotā 'administrācijas izdevumiem'. Ņemot vērā reklāmas upuru skaitu, tā ir liela summa.
es
vai pa ziedotāju naudu tiek realīzētas nepamatotas kāda ambīcijas? Unikāla metode? kur? delfīnterapija, īpāšas procedūras, ārvalstu kolēģu pieredze? nopirkt trenažieri un tagad atkal prasīt lai tauta ziedo? varbūt vajag izvērtēt vadības rīcību atbilstību ziedojuma mēŗkiem? ja vēl nesen nebūtu bērni,kas prasa ziedot, uzmācīgas TV reklēmas kur jāziedo,tad tas nebūtu nekas. Vai ziedot.lv nevajag izvērtēt vadības rīcību un darboties saskaņā ar biedrības mēŗkiem?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti