Dienas ziņas

Mazajiem uzņēmējiem grūti attīstīties

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Zibens iesper ar zibens novedēju neaprīkotā skolā

Zibens izraisīta aizdegšanās atklāj – Liepājas skolās nav zibens novedēju

Pirmdienas rītā ugunsdzēsēji atkārtoti dzēsa Liepājas 10. vidusskolas ēkas bēniņus, kur ugunsnelaime izcēlās jau svētdienas rītā pēc zibens spēriena mājas skurstenī. Piedzīvotais zibens spēriens izgaismojis nopietnu problēmu – izrādās, gan 10. vidusskolas, gan vairāku citu Liepājas izglītības iestāžu ēkas nav aprīkotas ar zibens novedējiem.

Zibens Liepājas 10. vidusskolas ēkas skurstenī iespēra sestdienas vakarā, acīmredzot skarot arī bēniņu pārsegumu, kura gruzdēšana gan tika pamanīta tikai svētdienas rītā. Ugunsgrēku nodzēsa pāris stundu laikā.

Taču, neskatoties uz salietā ūdens daudzumu, pirmdienas, 27.jūnijā, bēniņu pārsegums sāka gruzdēt atkal. Rezultātā visvairāk cietusi viena mācību klase, kurai daļēji vairs nav griestu, un nedaudz apskādētas vēl pāris telpas. Skolas ēka ir apdrošināta.

Liepājas izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere pagaidām atturējās vērtēt, vai bērni 1.septembrī varēs atsākt māicības skolas ēkā. "Tikai tad, kad būs ekspertīzes viedoklis, zināsim, cik postoši ir nodarījumi jumta pārsegam."

Interesanti, ka skolas ēkai nav zibens novedēja. Liepājas dome informē, ka 2002. gadā, veicot ēkas jumta renovāciju, profesionāls projektētājs izlēmis, ka zibens novedējs nav nepieciešams, jo apkārt ir par skolas jumtu augstāki koki.

"Pārkāpumu te formāli nav, bet situāciju nevar skatīt tikai formāli. Jāskatās, lai maksimāli būtu drošība, īpaši mācību iestāžu un bērnu drošība," norāda Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis.

"Spēkā esoši Latvijas būvnormatīvi nosaka, ka nepieciešams zibens aizsardzības sistēmas uzstādīt uz ēkām. Ja notiek jumtu renovācija, rekonstrukcija, protams, nepieciešams paredzēt projektos un arī izbūvēt," teica Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas 1.daļas inspektors Andrejs Kudrjašovs.

Lai šādas ugunsnelaimes vairs neatkārtotos, pašvaldība jau likusi apsekot visas izglītības iestāžu ēkas, lai šīs vasaras laikā novērstu zibens novedēju trūkumu. Savukārt ugunsgrēka cēloņu izmeklēšana nodota Valsts policijai.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti