Zibakcijā saņem vairāk nekā 11 tūkstoš vēlējumu Latvijai

Zibakcijā “Latvija – mūsu lielvalsts” uzstādīts plānotais apsveikumu rekords ar visvairāk nosūtītajiem novēlējumiem Latvijai, kāpēc tā ir lielvalsts. Kopumā kopš maija dabīgā minerālūdens “Mangaļi” rīkotā projekta ietvaros iedzīvotāji Latvijai ir nosūtījuši vairāk nekā 11 tūkstošus apsveikumu klātienē vai izmantojot sociālos tīklus.

Visi apsveikumi ir apkopoti un tiks iesniegti Valsts prezidentam Raimondam Vējonim Latvijas dzimšanas dienā.

Projekta “Latvija – mūsu lielvalsts” mērķis ir veicināt patriotismu un lepnumu par mūsu Latviju, apzinoties, ka kaut esam teritorijas un iedzīvotāju ziņā maza valsts, tomēr daudzās jomās esam lielvalsts.

Idejas autors ir pašmāju dabīgais minerālūdens “Mangaļi”, kurš ir pārliecināts, ka Latvija, pateicoties tās tīrajiem un kvantitatīvajiem pazemes ūdens resursiem, ir minerālūdens lielvalsts. Uz šo akciju to iedvesmoja Tallinas Tehnoloģiju universitātes pētnieku nesen veiktais atklājums, ka  213 m dziļumā iegūtais “Mangaļi” ūdens ir filtrējies caur zemes iežiem aptuveni 36 000 gadus - vēl ledus laikmetā, kas piešķir tam īpašu tīrību un minerālsāļiem bagātu garšu un padara atšķirīgu no citviet pasaulē iegūtajiem ūdeņiem.

“Novēlējumu, kāpēc Latvija ir lielvalsts, maratons ir viens no pasākumiem, gatavojoties mūsu valsts simtgadei. Viesojoties dažādās Latvijas vietās, redzējām, ka mūs vieno patriotisms pret valsti, kurā dzīvojam. Starp visiem saņemtajiem un kopīgi nosūtītajiem apsveikumiem visvairāk iedzīvotājiem Latvija asociējas ar mežu, dziesmu un deju, kā arī izgudrojumu lielvalsts. Novēlējumos īpaši izcelti paši iedzīvotāji, norādot uz neatņemamu Latvijas vērtību,” stāsta projekta iniciatore un dabīgā minerālūdens “Mangaļi” pārstāve Līga Sakne.

“Latvija – mūsu lielvalsts” rekorda uzstādīšanas maratons ar visvairāk nosūtītajiem vēlējumiem Latvijai norisinājās no maija, speciālām ģeologu ekspedīcijām viesojoties dažādās pilsētās Latvijā. Apsveikuma maratonu ar zibakciju atklāja vairāk nekā 4000 skolēnu Latvijas skolās Neatkarības atjaunošanas gadadienā 4.maijā.

Tālāk maratons turpinājās Latvijas reģionos – Jelgavā, Dobelē, Valmierā, Cēsīs, Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Jēkabpilī un Tukumā. Apsveikumu maratonā ikviens varēja uzrakstīt novēlējumu uz speciālas veidlapas un tad tos salocīt kā origami. Katrā pilsētā bija oriģināls veids, kā novēlējumi tika īstenoti, piemēram, palaisti upēs kuģīši, piesieti baloniem, kas tika palaisti gaisā, izgreznoti koki ar origami u.tml.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt