Zibakcijā Rīgā protestēs pret dzīvnieku ciešanām audzētavās

Strēlnieku laukumā Rīgā pirmdien notiks zibakcija pret nežēlīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, kurus audzē rūpnieciskajās audzētavās. Akcija saņēmusi Eiropas Savienības atbalstu, un to rīko organizācija „Dzīvnieku brīvība”. Tās laikā brīvprātīgie jaunieši no Baltijas valstīm, kā arī no Krievijas, Polijas, Baltkrievijas un Somijas ar iespaidīgu vizuālo materiālu palīdzību informēs sabiedrību par notiekošo šajās audzētavās. 

Organizācijas pārstāve Katrīna Krīgere Latvijas Radio pastāstīja, ka daudziem cilvēkiem ir maldīgs priekšstats par dzīvnieku dzīves apstākļiem audzētavās. Taču lielākā daļa dzīvnieku izcelsmes produktu tiek saražoti rūpnieciskās lopkopības apstākļos, kas ir intensīva dzīvnieku izcelsmes produktu ražošanas sistēma, un dzīvnieki no dzīvām būtnēm ir padarīti par tādiem kā ražošanas automātiem, sacīja Krīgere.

"Tās ir milzīgas fermas, kurās dzīvnieki dzīvo ļoti lielā saspiestībā. Savā dzīvē viņi nekad neredz saules gaismu un nevar elpot svaigu gaisu. Industriālajā ražošanā dzīvniekiem arī tiek veiktas sāpīgas manipulācijas. Dzīvniekiem šajās fermās tiek atņemtas jebkādas iespējas īstenot savu dabisko uzvedību," pauda organizācijas pārstāve.

Akcijas laikā skatam tiks atklāti ļoti liela izmēra dzīvnieku attēli. Akcijas rīkotāji saskata izaicinājumu veidot kaut ko interesantu, kas ļautu cilvēkiem ielūkoties aiz slēgtajām durvīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti